Kvarner odličnim nastupom izborio povratak u najviši rang hrvatske košarke

Branimir Korać • utorak, 30.04.2024.

Košarkaši Kvarnera vratili su se u najviši razred hrvatske košarke. U trećoj utakmici finala doigravanja Riječani su bili bolji od Vrijednosnica Osijek s 90:72.

U utakmici odluke Kvarner je održao lekciju Vrijednosnicama Osijek i izborio je povratak u najviši rang hrvatske košarke.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sedam godina Riječani su čekali na predstavnika u najvišem rangu i napokon su dočekali i to zasluženo. Treća utakmica protekla je u znaku domaćina koji je odlično krenuo, odradio fantastično prvo poluvrijeme i tu riješio pitanje pobjednika.

Na odmoru je Kvarner vodio s visokih 54:31 i u nastavku susreta bila je stvar tehnike dovršiti posao.

Najbolji kod Kvarnera bili su Marijan Čakarun s 28 poena i deset skokova i Paolo Marinelli sa 17 poena i osam asistencija.

Kod Vrijednosnica Makai Ashton završio je s 25 poena, devet skokova i sedam asistencija, a Fabian Šiško dodao je 16 poena.

Osječani imaju još jednu priliku i to protiv Škrljeva, pretposljednje momčadi Premijer lige.