Iva Primorac nakon više od četiri sata borbe poražena u Trnavi

Branimir Korać • utorak, 07.05.2024.

Hrvatska tenisačica Iva Primorac zaustavljena je na startu ITF turnira u Trnavi. Nakon četiri sata i deset minuta borbe poražena je od domaće igračice Eszter Meri...

Maratonski meč odigrala je Iva Primorac na startu turnira u Trnavi, ali nije uspjela doći do pobjede. Bolja je bila 634. igračica svijeta Eszter Meri koja je nakon velike borbe koja je potrajala čak četiri sata i deset minuta, slavila u tri seta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Primorac je dobila prvi set uz tie-breaku sa 7:5, međutim nije uspjela dovršiti posao i Slovakinja je napravila preokret.

Prva četiri gema drugog seta donijela su breakove pri čemu je Meri imala osam break lpšti, iskoristila dvije, a Primorac dvije iskoristila od njih pet.

U maratonskom osmom gemu Primorac je ponovno izgubila servis i ubrzo i set sa 6:3.

Odluka je pala u trećem setu gdje se Primorac dva puta ekspresno vratila iz breaka zaostatka, ali kada je Meri povela sa 6:5, snage za treći povratak nije bilo.

Meri će u drugom kolu igrati protiv druge nositeljice Moyuke Uchijime ili Antonije Ružić.