Vodeni sportovi

Jug AO prvi izborio finale hrvatskog prvenstva

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2024.

Vaterpolisti Juga AO prvi su finalisti hrvatskog prvenstva. Dubrovčani su u drugoj polufinalnoj utakmici ponovno bili bolji od Primorja EB, ovoga puta nešto teže nego u prvom dvoboju...

Nakon glatke pobjede 15:9 u prvoj polufinalnoj utakmici hrvatskog prvenstva, pred vaterpolistima Juga AO bio je drugi dvoboj protiv Primorja EB, ovoga puta u Rijeci.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je pružio jako dobar otpor, ali Jug je ipak bio jači. Primorje je na poluvremenu vodilo sa 6:5, ali Dubrovčani u nastavku okreću zaostatak. Slavili je rezultatom 11:13 i tako prvi izborili svoje novo finale prvenstva.

Prvo ime Juga bio je Hannes Daube s četiri gola, dok su po tri gola dodali Franko Lazić i Maro Joković. Najbolji je kod Primorja bio Darko Brguljan s tri gola.

U drugom polufinalu splitski Jadran ima vodstvo od 1-0 u seriji protiv zagrebačke Mladosti. Njihova druga utakmica igra se u petak.