Iskusni Francuz ostavio Duju Ajdukovića bez glavnog turnira u Madridu

Petar Jenjić • utorak, 23.04.2024.

Duje Ajduković nije uspio izboriti glavni turnir Mastersa u Madridu. Bolji je u dva seta od hrvatskog tenisača bio iskusni Francuz, Richard Gasquet...

Bez plasmana u glavni turnir Mastersa u Madridu ostao je Duje Ajduković. Nakon pobjede protiv Pierrea-Huguesa Herberta, hrvatski tenisač nije uspio svladati još jednog iskusnog, ali uspješnijeg Francuza.

Igraj na Masters u Madridu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protivnik Ajdukoviću bio je 116. tenisač svijeta, Richard Gasquet, koji je u prvom međusobnom dvoboju slavio sa 6:2, 7:5 nakon jednog sata i 18 minuta provedenih na terenu.

Ajduković je prvi servirao, a u prva tri gema meča vidjeli smo tri breaka. Nakon toga Gasquet još jednom oduzima servis hrvatskom tenisaču i mirno ga privodi kraju.

Drugi set bio je puno izjednačeniji, a svoju prvu i jedinu break šansu u cijelom setu Gasquet je iskoristio u 11. gemu. Kasnije je lako odservirao za pobjedu, iskoristivši drugu meč loptu.