Reprezentacija - prijateljske utakmice, 26.03.2024, 21:00 h, Kairo, Misr Stadium
Ahmed Kouka
46'
7
Mostafa Fathi
67'
25
Mohamed El Shami
79'
9
Mohamed Cherif
79'
10
Mostafa Shalaby
79'
15
Ahmed Atef
85'
Susret počinje u 21:00 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija u finalu turnira u Kairu igra protiv domaćina Egipta. Zlatko Dalić, kao što je i najavio, podosta je promijenio sastav u odnosu na polufinale.
1' Počeo je susret.
6'
GOL! Egipat - Hrvatska 1:0
Mrežu je zatresao Rami Rabia.
6' Već u šestoj minuti Egipat dolazi do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac za Egipat na rubu 16 metara, opasno je pucao Trezeguet, obranio je Labrović, ali iz druge akcije, nakon ubačaja na peterac, zabija Rabia.
11' Dugo je trajala provjera zbog potencijalnog zaleđa i nakon četiri minute odlučeno je da je sve u redu i Egipat vodi.
17' Prva prilika za Hrvatsku, nakon ubačene lopte u 16 metara glavom je pucao Vida, ali brani domaći vratar. Ubrzo Egipat kreće u kontru, Mohamed je prebrz, dolazi pred Labrovića i trese vratnicu.
19' Petković je odradio dobar posao na desnoj strani kaznenog prostora, ubacio na drugu vratnicu gdje je Vlašić koji puca u vanjski dio mreže.
21'
GOL! Egipat - Hrvatska 1:1
Mrežu je zatresao Nikola Vlašić.
21' Hrvatska se vratila u utakmicu! Vlašić je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, krenuo prema sredini i onda krasno pogodio od grede za poravnanje!
28' Egipćani kada izlaze, izlaze vrlo opasno, odlični Marmoush probao je nakon dobre tranzicije, ali Labrović je spreman.
29'
Žuti karton dobio je Rami Rabia.
35' Majer je imao dobru situaciju, došao do 16 metara i gađao u bliži kut, ali lopta od bloka lagano ide pokraj gola.
43' Dobra prilika za Hrvatsku, Majer je ubacio na drugu vratnicu za Pjacu koji puca glavom, ali lopta od bloka ide u korner.
45' Sedam minuta nadoknade.
45'+3' Kakav promašaj Petkovića! Pjaca je sjajno ubacio na peterac gdje je Petković potpuno sam i ne zabija u praznu mrežu.
45'+7' Kraj prvog dijela, 1:1.
46'
Izmjena! Izlazi Nediljko Labrović, ulazi Dominik Kotarski.
46'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Mateo Kovačić.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Akram Tawfik, ulazi Ahmed Kouka.
57'
GOL! Egipat - Hrvatska 1:2
Mrežu je zatresao Bruno Petković.
57' I Hrvatska dolazi zasluženo do preokreta, Egipćani su zaboravili na Petkovića koji je nakon ubačaja s desne strane ostao posve sam i glavom šalje loptu u mrežu.
60'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Marco Pašalić.
60'
Izmjena! Izlazi Joško Gvardiol, ulazi Josip Juranović.
63' Trezeguet je fantastično prošao pokraj Stanišića i onda u Perišićevopm stilu pokušao iskosa pogoditi surotni kut, ali bio je malo neprecizan.
67'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Andrej Kramarić.
67'
Izmjena! Izlazi Nikola Vlašić, ulazi Mario Pašalić.
67'
Izmjena! Izlazi Mohamed Magdy, ulazi Mostafa Fathi.
72' Fantastična akcija Hrvatske od samog početka i šteta što nije zaključena pogotkom, Mario Pašalić bio je u dobroj prilici, ali je pucao iskosa malo preko gola.
77'
GOL! Egipat - Hrvatska 1:3
Mrežu je zatresao Andrej Kramarić. Asistent je Lovro Majer.
77' Hrvatska vodi 3:1! Lovro Majer ubacio je iz slobodnog udarca, Kramarić je došao prvi do lopte i glavom ju je poslao u bliži kut!
79'
Izmjena! Izlazi Trezeguet, ulazi Mohamed El Shami.
79'
Izmjena! Izlazi Mostafa Mohamed, ulazi Mohamed Cherif.
79'
Izmjena! Izlazi Omar Marmoush, ulazi Mostafa Shalaby.
85'
Izmjena! Izlazi Marwan Ateya, ulazi Ahmed Atef.
86'
GOL! Egipat - Hrvatska 1:4
Mrežu je zatresao Lovro Majer.
86' Novi krasan pogodak, Majer je dobio loptu na 16 metara i onda krasno pogodio u gornji kut!
90' Četiri minute nadoknade.
90'+4'
GOL! Egipat - Hrvatska 2:4
Mrežu je zatresao Mohamed El Shami.
90'+4' Smanjuju Egipćani pogotkom glavom El Shamija.
90'+5' Kraj, Hrvatska odnosi pobjedu 4:2.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!