Ostali sportovi

Hrvatski odbojkaši u dramatičnoj završnici nadigrali Ukrajinu!

Petar Jenjić • četvrtak, 31.08.2023.

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija upisala je pobjedu u drugom susretu Europskog prvenstva. Nakon poraza u prvom, u drugom je bila bolja od reprezentacije Ukrajine nakon dugačkih pet setova...

Nakon nešto više od dva sata igre hrvatska odbojkaška reprezentacija stigla je do pobjede protiv Ukrajine i tako nakon poraza od Finske stigla i do prvih bodova.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Velika borba zaključena je s 3:2 u setovima (17-25, 25-22, 20-25, 25-15, 15-13). Ove dvije reprezentacije ove godine odigrale su tri natjecateljska meča, a Hrvatska je sveukupno osvojila samo jedan set.

Prvi set otišao je bez većih poteškoća na stranu Ukrajinaca koji su držali vodstvo i slavili s 25-17. Negdje do polovice drugog seta bilo je izjednačeno, a onda su hrvatski odbojkaši preuzeli inicijativu i slavili s 25-22.

Nakon što su u trećem setu Ukrajinci slavili s 25-20, a Hrvatska u četvrtom glatko s 25-15, uslijedio je odlučujući. Sve do kraja igralo se poen za poen, a Hrvatska je bila mirnija i slavila s 15-13.

Hrvatskim odbojkašima sada slijedi meč protiv Španjolske koji se igra 1. rujna od 19:30 sati.

Europsko prvenstvo, 2. kolo:
Ukrajina - Hrvatska 2:3 (25-17, 22-25, 25-20, 15-25, 13-15)

• narada10831.08.2023. u 19:08
    kakav "start Evropskog prvenstva"?? ovo im je bila druga utakmica, jucer glatki poraz od Finske 3;0