Inter deveti put osvojio trofej pobjednika Kupa, u finalu pala Fiorentina

Mihaela Bradovski • srijeda, 24.05.2023.

Nogometaši Intera pobjednici su Kupa Italije. Oni su u finalu bili bolji od Fiorentine s 2:1 u susretu u kojem je i Fiorentina imala svoje šanse...

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Inter i Fiorentina na Olimpijskom stadionu u Rimu. Inter je upisao 2:1 pobjedu i tako stigao do trofeja pobjednika Kupa.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu, ali i drugo je donijelo puno uzbuđenja, prilika na obje strane te raspoložene vratare.

Već u trećoj minuti Fiorentina je povela pogotkom raspoloženog Nicolasa Gonzaleza, međutim do odlaska na odmor Inter je stigao do preokreta.

Dvostruki strijelac bio je Lautaro Martinez, a kod prvog pogotka asistent je bio Marcelo Brozović koji je ovaj put krenuo od prve minute.

U drugom dijelu Fiorentina je bila vrlo opasna, ali Samir Handanović je branio sjajno. Posebno dobro reagirao je u situaciji kada je Luka Jović došao sam pred njega, ali slovenski vratar fantastičnom obranom zadržao je vodstvo Intera.

Ovo je Interu devet put da osvaja trofej pobjednika Kupa, a Marcelo Brozović sudjelovao je u ovoj pobjedi svih 90 minuta. S druge strane Josip Brekalo ostao je na klupi.