Zimski sportovi

Talijanke slavile u Crans Montani: Goggia najbrža, Brignone odmah do nje

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.02.2023.

Sofia Goggia pobijedila je u spustu Svjetskog kupa u švicarskoj Crans Montani, a svojom petom pobjedom u spustu ove sezone Talijanka je potvrdila svoju superiornost...

Talijanska kraljica brzine nije bila impresionirana nesrećom na treningu, odgođenim startom utrke i slabom vidljivošću zbog snježne oluje u nedjelju te je pobijedila u Crans-Montani ispred Talijanke Federice Brignone (+0.15) i Francuskinje Laure Gauche (+0-43).

Goggia je pala u petak na jedinom treningu, ali je svejedno došla do 22. pobjede u karijeri.

"Nije bilo lako pronaći pristup utrci. Ali dosta sam proučavala druge sportaše", rekla je Goggia, koja iznenađujuće nije uspjela osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u Méribelu.

Goggia vodi u spustu s 580 bodova ispred Slovenke Ilke Štuhec (401), dok u ukupnom poretku vodi Amerikanka Michaela Shiffrin s 1697 bodova ispred Petre Vlhove (975) i Švicarke Lare Gut Behrami (926).

Skijašice u Svjetskom kupu sele u Norvešku, u Kvitfjellu su na programu dva super-G-a i jedan spust.