Gabriel Vidović zabio drugu utakmicu zaredom, Vitesse iznenadio Halilovićev Heerenveen

Mihaela Bradovski • subota, 28.01.2023.

Vitesse je stigao do vrlo vrijedne pobjede u gostima kod favoriziranog Heerenveena, slavio je s 3:1 i tako se malo odmaknuo od onih najugroženijih. Ponovno je strijelac bio mladi hrvatski reprezentativac Gabriel Vidović...

Gabriel Vidović još jednom je dobro iskoristio minutažu i upisao se među strijelce u vrijednoj pobjedi Vitessea. Zabio je u prošlom kolu u remiju 2:2 protiv Twentea te sada u pobjedi kod Heerenveena 3:1.

Domaćin je poveo u 21. minuti pogotkom Pellea van Amersfoorta, ali do odlaska na odmor Vitesse je stigao do preokreta.

Prvo je u 32. minuti Bartosz Bialek izjednačio na 1:1, a onda je u 45. minuti Kacper Kozlowski "slomio" čuvara i pronašao u sredini Vidovića koji s desetak metara zabija za preokret.

U drugom dijelu Million Manhoef odmah je pogodio za 3:1 i potvrdu pobjede Vitessea.

Embed from Getty Images

Vidović je igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Nicolas Isimat-Mirin, a kod domaćina Tibor Halilović je ušao u igru u 59. minuti.