Ispala druga nositeljica, Volynets porazila Kudermetovu

Petar Jenjić • četvrtak, 19.01.2023.

Odigrano je još 14 mečeva drugog kola ženskog dijela turnira na Australian Openu. Ističemo pobjedu Markete Vondroušove protiv druge nositeljice Ons Jabeur te ispadanje Veronika Kudermetove koja je poražena od Katie Volynets...

Deveta nositeljica Veronika Kudermetova poražena je od Amerikanke Katie Volynets, inače 113. igračice svijeta. Nakon dva sata i deset minuta igre slavila je sa 6:4, 2:6, 6:2.

Peta nositeljica Arina Sabalenka nije imala nikakvih problema protiv Shelby Rogers, a svoj je meč zaključila sa 6:3, 6:1 nakon sat i 28 minuta igre.

U trećem kolu igrat će protiv Elise Mertens koja je danas svladala Lauren Davies sa 6:4, 6:3. Belgijska tenisačica iskoristila je čak četiri od šest break šansi i meč završila nakon sat i 13 minuta igre.

Karolina Pliškova nije se previše namučila protiv Julije Putinceve iz Kazahstana. Nijednom tijekom dvoboja nije se našla u zaostatku, a u konačnici je slavila sa 6:0, 7:5 nakon sat i 18 minuta igre.

Četvrta nositeljica Caroline Garcia u dva je tijesna seta svladala Kanađanku Leylah Fernandez koja je iskoristila tek jednu od devet break šansi na meču. Francuskinja je na kraju slavila sa 7:6, 7:5.

U sljedećoj rundi igrat će protiv Laure Siegemund koja je bila bolja od 27. nositeljice Irine Begu. Iako je izgubila prvi set sa 7:5, Njemica je uspjela dobiti sljedeća dva sa 7:5 i 6:3 te slaviti nakon nešto više od tri sata igre.

Belinda Benčić za protivnicu je imala Claire Liu iz SAD-a koju je u prvom međusobnom dvoboju porazila sa 7:6, 6:3. Meč je trajao sat i 51 minutu, a Švicarka nije bila suočena s nijednom break loptom.

S turnira je ispraćena druga nositeljica Ons Jabeur koji je u tri seta svladala Marketa Vondroušova. Čehinja je slavila sa 6:1, 5:7, 6:1 nakon sat i 43 minute igre. Bio im je to četvrti međusobni dvoboj i druga pobjeda Vondroušove.