Petra Martić glatko poražena od najbolje kineske tenisačice

Mihaela Bradovski • četvrtak, 19.01.2023.

Donna Vekić jedina je hrvatska tenisačica na ovogodišnjem Australian Openu koja je još uvijek u singlu "na životu"...

Petra Martić nije izborila mjesto u trećem kolu Australian Opena. nakon dva odigrana kola tako je Donna Vekić jedina hrvatska predstavnica koja je u singlu još uvijek u turniru.

Martić je u drugom kolu igrala protiv iskusne Kineskinje Shuai Zhang koja je odigrala vrlo dobar meč i Petra je tu bila u podređenom položaju te je upisala poraz.

Meč je potrajao tek sat i 15 minuta, Martić je u cijelom meču imala samo jednu break loptu i to u prvom setu odmah nakon što je izgubila servis. Zhang se spasila i otišla na 4:1.

U drugom setu Kineskinja je povela s 3:2 uz break i do kraja seta još jednom je uzela gem na servis hrvatske tenisačice te otišla do uvjerljive pobjede.

Nije to bio Petrin dan, dosta je griješila, a Zhang je strpljivo naplaćivala te pogreške i prošla u treće kolo.

Nakon dvije pobjede Martić u međusobnim dvobojima, sada je dvije pobjede povezala Zhang.