Red sunca, red kiše: Završen tek dio mečeva na Australian Openu

Petar Jenjić • utorak, 17.01.2023.

Nakon visokih temperatura, u Australiji je okrenula jaka kiša, a tek je dio mečeva ženskog turnira završen do kraja...

Jedan od zanimljivih mečeva koji su završeni bio je onaj između Elise Mertens i Garbine Muguruza, a do pobjede je stigla belgijska tenisačica sa 3:6, 7:6, 6:1.

Muguruza je dobila prvi set i u drugom imala servis za meč, ali Mertens je izborila tie-break koji dobiva, a zatim i treći set koji lakoćom odlazi na njenu stranu.

Istim je rezultatom završio meč u kojem je do pobjede protiv Kaie Kanepi stigla Australka Kimberly Birrell nakon dva sata i 33 minute igre.

Prevelikih problema nije imala Ekaterina Aleksandrova koja je prepustila tri gema Ysaline Bonaventuri te kao 19. nositeljica prošla u drugo kolo. Slavila je nakon 53 minute igre.

Slično je prošla i Dianne Perry koja nije imala prevelike šanse protiv Taylor Townsend. U konačnici je Amerikanka slavila s dva puta po 6:1.

21. nositeljica Martina Trevisan osvojila je tek pet gemova protiv kvalifikantice Anne Karoline Schmiedlove. U drugom međusobnom dvoboju tako je stigla do prve pobjede, a meč je trajao sat i 13 minuta.

Arina Sabalenka u prvom je kolu za protivnicu imala Terezu Martincovu te je svladala 6:1, 6:4 nakon sat i deset minuta igre. Iskoristila je tri break šanse, a protivnici je pritom dopustila pet prilika.

Četvrta nositeljica Caroline Garcia slavila je protiv Kanađanke Katherine Sebov sa 6:3, 6:0 u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Četiri puta tijekom meča oduzela je servis protivnici te imala čak 94 posto osvojenih poena nakon prvog servisa.

Kineskinja Xiyu Wang nije imala šanse protiv Karoline Pliškove koja je postavljena za 30. nositeljicu. Čehinja je do pobjede stigla sa 6:1, 6:3 nakon sat i pet minuta igre.

Viktoria Kudermetova malo se namučila protiv Maryne Zanevske, ali ipak je stigla do pobjede u dva seta. Slavila je sa 6:2, 7:6 i u trećem međusobnom meču stigla do treće pobjede.

Bez previše stresa Belinda Benčić stigla je do pobjede. Protivnica joj je bila Viktorija Tomova koja je uzela samo tri gema u meču koji je trajao sat i osam minuta.