Dobar start za nositeljice, Swiatek nije ispustila set, Pegula najuvjerljivija

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.01.2023.

Okončan je prvi dan žemnskog dijela ždrijeba Australian Opena, a nekih većih iznenađenja nije bilo iako su dvije nositeljice ispale...

Vrlo zanimljiv dvoboj prvog kola između Biance Andreescu i Marie Bouzkove okončan je pobjedom Kanađanke u dva seta. Bouzkova je bila postavljena za 25. nositeljicu, ali Andreescu nije nimalo ugodan ždrijeb što se vidjelo i u samom meču.

Vrlo zanimljiv meč odigrale su i Danielle Collins i Anna Kalinskaja, a Amerikanka je slavila u tri seta. Gotovo tri sata trajala je borba koja je okončana tijesnom pobjedom 13. nositeljice.

Druga Amerikanka Amanda Anisimova nije bila tako uspješna. Ona je poražena od Marte Kostjuk koja je slavila u dva seta. Ukrajinka je imala odličnu realizaciju break lopti, iskoristila je svaku ponuđenu priliku te upisala pobjedu.

Vrlo uvjerljiva i brza bila je treća nositeljica Jessica Pegula koja je za samo 59 minuta svladala Rumunjku Cristian. Pegula je u cijelom meču ispustila samo jedan gem i to u drugom setu kada je već povela s 3:0.

Uspješna je bila i Cori Gauff koja je dosta lako došla do pobjede protiv Katerine Siniakove. Gauff je odigrala dobar meč i Čehinji je prepustila samo pet gemova te joj uzvratila za poraz u Billie Jean King Cupu krajem prošle godine.

Identičnim rezultatom sa 6:1, 6:4 i Maria Sakkari je nadigrala Kineskinju Yue Yuan. Unatoč identičnom rezultatu, Sakkari je imala 20-ak minuta više posla, ali nekih značajnijih problema nije bilo.

Nešto više problema, ali svejedno s upisanom pobjedom, prošla je dalje Petra Kvitova. Čehinja je u dva seta svladala Alison van Uytvanck, ali u prvom setu je morala igrati tie-break i nije imala jednostavan posao. U drugom je ipak bilo lakše.

Prva igračica svijeta Iga Swiatek u dva seta je izbacila Jule Niemeier, ali Njemica nije lako pala, dva sata se vodila bitka. Swiatek je ipak, unatoč problemima sa servisom, stigla do pobjede.

U tri seta slavila je Madison Keys koja je eliminirala Ruskinju Anu Blinkovu.