Jako dobar nastup Ante Tomića, Joventut ispustio pobjedu u završnici

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.01.2023.

Joventut je, predvođen Antom Tomićem, bio jako blizu gostujuće pobjede protiv Baskonije, ali nije uspio izdržati do kraja...

U susretu 16. kola španjolske ACB lige, Baskonia je na domaćem parketu tijesno svladala Joventut, a susret je zaključen rezultatom 84:83.

Imao je Joventut u završnici vodstvo 83:82 i napad kojeg nije iskoristio. Nakon toga s druge strane je slobodna bacanja ubacio Rokas Giedraitis, a Joventut promašio još jedan šut za pobjedu.

Ante Tomić predvodio je Joventut s 22 poena (10/12 za dva, slobodna bacanja 2/2), šest skokova i tri asistencije za 25 i pol minuta u igri.

Hrvatski košarkaš bio je ujedno i najbolji strijelac susreta jer je najbolji kod Baskonije bio Giedraitis s 20 koševa.

Real Madrid nije imao problema na gostovanju kod Granade koju je svladao sa 82:62. Do pobjede ga je predvodio Džanan Musa s 20 koševa i pet skokova.

Mario Hezonja dodao je četiri koša (2/2 za dva, trica 0/1) i tri skoka za 15 i pol minuta provedenih na parketu.

Alex Renfroe ubacio je 17 koševa kod domaće momčadi.