Odlični Grizzliesi lako slavili protiv Pelicansa, Herro sa sirenom za pobjedu Miamija

Branimir Korać • nedjelja, 01.01.2023.

U ostalim noćašnjim dvobojima u NBA ligi bilo je dosta uzbuđenja, a sa sirenom je odlučen pobjednik u Salt Lake Cityju gdje je Tyler Herro tricom donio pobjedu Miamiju...

Memphis Grizzliesi su u najzvučnijem noćašnjem dvoboju u NBA ligi svladali New Orleans Pelicanse sa 116:101. Presudilo je drugo poluvrijeme u kojem su Grizzliesi bili bolji protivnik i u konačnici zasluženo slavili. Ovom pobjedom posve su se približili Pelicansima u poretku, Pelicansi su na 23-13, a Grizzliesi na 22-13.

Pobjednika su predvodili Ja Morant s 32 poena i osam asistencija i Desmond Bane s 18 poena i sedam skokova. Kod Pelicansa Zion Williamson stao je na 20 poena i devet skokova, ali i devet izgubljenih lopti. Trey Murphy dodao je 15 poena.

Chicago Bullsi poraženi su kod kuće Cleveland Cavaliersa sa 103:102 iako su imali šut za pobjedu. Još jednom na Silvestrovo junak Bullsa mogao je biti DeMar DeRozan, ali ovaj put, za razliku od prošle godine, nije pogodio.

U prekidu niza od tri uzastopna poraza Cavse su predvodili Caris LeVert s 23 poena i sedam skokova te Kevin Love s 20 poena i devet skokova. Kod Bullsa DeRozan je ubacio 21 poen, a Ayo Dosunmu 19 poena uz pet osvojenih lopti.

Tyler Herro ubacio je tricu sa sirenom za pobjedu Miamija u Salt Lake Cityju. Herro je zaključio odličnu napadačku večer Heata na najbolji način i osigurao je Heatu pobjedu s kojom je otišao na iznad 50 posto omjer.

Najefikasniji je bio s 32 poena i osam skokova Bam Adebayo, Herro je ubacio 29 poena uz devet skokova, a Victor Oladipo podsjetio je na stare dane s 23 poena, pet skokova i pet asistencija. Kod Jazza Lauri Markkanen je upisao 29 poena i 14 skokova, a Jordan Clarkson 22 poena uz pet skokova.

Philadelphia je lako stigla do gostujuće pobjede protiv Oklahoma City Thundera. Već na poluvremenu imala već visoko vodstvo 69:43 i u nastavku rutinski održavala stečenu visoku prednost.

Tobias Harris upisao je 23 poena i devet skokova, Shake Milton je dodao 18 poena i pet asistencija, a Joel Embiid 16 poena, 13 skokova i deset asistencija. Kod poraženih Josh Giddey je ubacio 20 poena uz devet skokova dok je Jalen Williams dodao 17 poena.

NBA:
Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 116:101
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 102:103
Utah Jazz - Miami Heat 123:126
Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 96:115
Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 106:123 (LaMelo Ball 23p, 7sk, 11as/Kyrie Irving 28p, 6sk)
San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 125:126 (Keldon Johnson 30p/Luka Dončić 51p, 9as)
Houston Rockets - New York Knicks 88:108 (Kevin Porter 23p, 10sk/Julius Randle 35p, 12sk)