Kvitova potpuno van forme, stigao novi težak poraz

Mihaela Bradovski • četvrtak, 10.02.2022.

U drugom kolu WTA turnira u St. Peterburgu samo jedna nositeljica nije došla do pobjede i to Petra Kvitova koja je upisala visok poraz...

Sjajan meč odigrala je sedma nositeljica Jelena Ostapenko koja je pregazila Andreu Petković za samo 58 minuta. Ostapenko je ispustila samo tri gema i spasila je svih pet break lopti s kojima se suočila.

Uvjerljiva je bila i Aliaksandra Sasnovič koja je bila prejaka za Jaqueline Cristian iz Rumunjske. Sasnovič je prvi put igrala protiv Rumunjke i potvrdila je zašto je ušla u meč kao favoritkinja, iskustvo i kvaliteta bili su na njenoj strani.

Visok poraz upisala je Petra Kvitova koja je miljama od prave forme. Ove godine upisala je samo dvije pobjede i to protiv igračica koje joj niti ne bi trebale predstavljati problem, međutim u ostala četiri meča izgubila je bez osvojenog seta, pa tako i ovaj protiv Begu.

Begu nikada ranije nije svladala Kvitovu, a sada ju je pomela sa 6:4, 6:0. U prošlih pet međusobnih dvoboja uzela je tek jedan set.