Split posustao u završnici i upisao novi abaligaški poraz

HINA, Matej Kačan • ponedjeljak, 24.01.2022.

17. kolo ABA lige zaključeno je susretom u Podgorici gdje su košarkaši Splita poraženi od SC Derbyja sa 77:70 nakon loše završnice...

U susretu 17. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na gostovanju u Podgorici izgubio od SC Derbyja sa 70:77, upisavši već 14. poraz ove sezone.

Bio je to izjednačen dvoboj do posljednje dvije minute kada je domaćin serijom 9:2 prelomio utakmicu. U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 68:68. Nikola Pavličević je potom pogodio tricu za 71:68, a nakon što je Roko Ukić bio neprecizan, Emir Hadžibegović je novom tricom doveo domaćine do prednosti 74:68.

Nakon još jednog promašenog napada Splita, Kenan Kamenjaš je istrčao kontru i zakucao za 76:68 i kraj nadanja u trijumf gostujućeg sastava. Na koncu je završilo 77:70.

Kod domaćina najefikasniji su bili Hadžibegović s 12, Kamenjaš s 11, te Eric Neal s deset koševa. Kod Splita Shannon Shorter je ubacio 15 poena uz 11 skokova, Karlo Žganec je postigao 11, a Tonko Vuko deset koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda s 29 bodova koliko ima i Partizan na drugom mjestu uz susret više. Cibona je deseta s 20 bodova, koliko ima i Zadar na 11. poziciji. Split je posljednji s 18 bodova i omjerom 2-14.