Prosinečki upisao težak poraz, zabio i snalažljivi Šarlija

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2020.

U 25. kolu turskog prvenstva Kasimpasa je ugostila Kayserispor i upisala je pobjedu čak 5:1. Jedan od pogodaka postigao je i Zvonimir Šarlija...

Nakon uspješne serije od četiri utakmice bez poraza, Robert Prosinečki s Kayserisporom je teško stradao u gostima kod Kasimpase. Domaćin je slavio s visokih 5:1.

Već u prvih pola sata na semaforu je stajalo 3:0, a golove za domaćina postigli su Bangali-Fode Koita, Zvonimir Šarlija i Dieumerci Ndongala. Šarlija je bio strijelac drugog gola u 11. minuti kada se odlično snašao i odbijenu loptu vratara spremio iz blizine u mrežu.

Na početku drugog poluvremena Mensah je smanjio na 3:1 i činilo se da bi gosti mogli možda i zaprijetiti, ali nisu uspjeli doći na gol zaostatka, a kada je Kara u 83. minuti zabio za 4:1, sve dvojbe oko pobjednika su otklonjene. Erdogan je u 87. minuti samo postavio konačnih 5:1.

Šarlija je kod domaćina odigrao cijelu utakmicu, a kod gostiju Mario Šitum ušao je u 71. minuti.