Novo Vrijeme sredilo Makedonce i izborilo Elitnu rundu Lige prvaka

Branimir Korać • petak, 11.10.2019.

Malonogometaši Novog Vremena upisali su pobjedu protiv makedonskog prvaka Shkupija s 4:2 i tako izborili nastup u Elitnoj rundi Lige prvaka kao pobjednici makarske skupine...

Novo Vrijeme potvrdilo je status prvog favorita za prolazak u Elitnu rundu iz ove skupine i s tri pobjede osigurao je prvo mjesto. Redom su padali prvaci Cipra (Omonia), Armenije (Leo) i Sjeverne Makedonije (Shkupi).

Nakon pobjede protiv Armenaca, bilo je jasno kako Novo Vrijeme i s remijem osigurava prvo mjesto, ali nije se željelo komplicirati Makedonci su svladani s 4:2 i osigurano je prvo mjesto.

Domaćin je bio puno bolji protivnik, sijevalo je sa svih strana, a mrežu Shefkija Berishe načeo je u sedmoj minuti junak dvoboja protiv Lea Igor Osredkar.

Pet minuta prije odlaska na odmor Novo Vrijeme dolazi do drugog pogotka, ovaj put strijelac je bio Saša Babić koji podiže na 2:0. Makedonci su uspjeli do odlaska na poluvrijeme smanjiti preko Aleksandra Gligorova i tako si zadržati nadu za drugo poluvrijeme.

U drugom dijelu Makarani nastavljaju s pritiskom i golovima Marina Musinova i Babića dovršavaju priču i odlaze do visokih 4:1. Zoran Leveski je u zadnjoj minuti samo smanjio na konačnih 4:2.

Novo Vrijeme je proslavilo prolazak u Elitnu rundu, posve zasluženo. Na turniru Glavne runde u Makarskoj pokazali su ipak najviše.