Zimski sportovi

Hrvatska do druge pobjede, otpor Belgije slomljen u završnici

Petar Jenjić • petak, 12.04.2019.

Hrvatska hokejaška reprezentacija upisala je drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu IIA koje se igra u Beogradu. Danas je s 5:2 bila bolja od Belgije...

Do druge pobjede u trećoj utakmici na Svjetskom prvenstvu IIA u Beogradu stigla je hrvatska hokejaška reprezentacija koja je bila bolja od Belgije s 5:2. Nakon lagane pobjede protiv Kine, Hrvatska se malo više namučila s Belgijom, no konačan ishod ipak je bio pozitivan.

Hrvatska je jako dobro krenula u utakmicu, a već na ulasku u petu minutu povela je golom Luke Mikulića. Samo 40-ak sekundi kasnije vodstvo je podebljano, a u strijelce se upisao Luka Jarčov.

Rezultat se nije mijenjao do osme minute druge trećine kada je zaostatak Belgije smanjio Sam Verelst. Prednost od dva razlike, četiri minute kasnije, vratio je Dominik Kanaet, no Belgijanci do isteka trećine smanjuju na 3:2. Strijelac je bio Jordan Paulus.

Rezultat se nije mijenjao sve do posljednje tri minute utakmice kada je Hrvatska dvama pogocima u potvrdila pobjedu. Do golova su stigli Ivan Janković i Marko Šakić.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra sutra od 16:30 sati kada će za protivnika imati Španjolsku.