Dario Dodić • subota, 27.01.2018.

Hajduk je trećom pobjedom u trećem pripremnom susretu u turskom Beleku zaključio pripreme u Turskoj. Nakon pobjeda nad Zürichom i Lech Poznanom Hajduk je nadigrao i s 4:2 porazio slovački Trenčin...

Iako je protiv Züricha slavio s uvjerljivijih 4:1 Hajduk je u današnjoj pripremnoj utakmici protiv slovačkog Trenčina pokazao puno bolju igru. Vidljiv je napredak iz susreta u susret, momčad Željka Kopića je uz sitnije oscilacije tijekom dvoboja s Trenčinom i relativno slabu partiju vratara Stipice na kraju slavio s uvjerljivih 4:2.

Dominirao je Hajduk, s vrlo organiziranim i konkretnim napadima, a da je bilo malo sreće i preciznosti mogla je još poneka lopta završiti u mreži slovačke momčadi.

U lijepom se svjetlu predstavio Adam Gyurcso, zabivši u 17. za 1:0 i u 51. za 2:1, nakon što je Kleščik s bijele točke u završnici prvog dijela doveo Slovake u egal.

Mance je osam minuta nakon Gyurcsinog drugog gola poravnao na 2:2, ali posljednja trećina utakmice posve je pripala Bilima. Uporni Šego prisilio je Trenčinovog vratara na pogrešku u 64. minuti, lopta dolazi do Hamze Barryja koji lijepo pogađa za novo vodstvo Hajduka.

Toma Bašić slao je sjajne ubačaje u sredinu, nakon što je kapetan Nižić par minuta ranije promašio gol nakon krasnog ubačaja iz kornera s desne strane, u 83. minuti Hajduk zabija četvrti gol. Ponovno je Bašić sjajno izveo korner s desne strane, ovog puta najviši je u skoku bio Said, lijepo zabija s nekih šest metara za konačnih 4:2.

Mogao je Franck Ohanzda lijepu kontru Hajduka okruniti golom u 90. minuti, s desne ga je strane proigrao Juranović, dobro je pucao Ohandza, ali lopta pogađa lijevu vratnicu, ostalo je 4:2.