Petar Jenjić • srijeda, 01.02.2017.

U prvom polufinalnom susretu španjolskog Kupa kralja nogometaši Barcelona slavili su na gostovanju kod Atletico Madrida s 1:2 čime nose lijepu prednost na uzvrat na Camp Nou...

Nakon gotovo pa glatkih pobjeda u četvrtfinalnim susretima momčadi Atletico Madrida i Barcelone odigrali su prvi dvoboj polufinalni dvoboj španjolskog Kupa kralja. Katalonski nogometaši u jednoj su vrlo zanimljivoj utakmici visokog ritma na Vicente Calderonu slavili s 1:2 i na uzvratni susret na Camp Nou odlaze s dragocjenom prednošću.

S dva razočaravajuća remija u protekla dva kola Atletico polako ispada iz utrke za titulu prvaka Španjolske i sigurno je da će u ovom natjecanju pronaći dodatan motiv. U odnosu na susret s Alavesom u prošlom kolu Diego Simeone se odlučio na tri promjene i na teren je poslao sljedeću jedanaestoricu u formaciji 4-4-2: Moya; Vrsaljko, Godin, Savić, Filipe; Juanfran, Gabi, Koke, Saul; Carrasco, Griezmann.

Niti Barcelona nije briljirala u prošlom kolu, izvukla je tek remi kod Betisa. Bolju utakmicu svoje momčadi želio je i trener Luis Enrique koji je na teren poslao šest novih igrača u odnosu na spomenuti dvoboj: Cillessen; Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Rakitić, Mascherano, Gomes; Messi, Suarez, Neymar.

Nije dugo trebalo katalonskoj momčadi da dođe do prednosti, tek sedam minuta. Sjajnu je individualnu akciju odigrao Luis Suarez, pretrčao s loptom pola terena, iza sebe ostavio dvojicu braniča Atletica i vanjskim dijelom stopala matirao Moyu udarcem u donji kut. Znala je Barcelona da je na njihovim protivnicima jurnjava za poravnanjem pa je malo primirila ritam utakmice.

Iako se nešto više igralo na polovici katalonske momčadi, do značajnije prilike Atletico nije dolazio. Dapače, prigodu za pogodak je imala Barcelona u 27. minuti, nakon jedne greške domaće obrane, ali se prekombinirala i izbacila loptu u gol-aut. Sedam minuta kasnije novi trenutak čarolije Lea Messija. Rakitić je odigrao povratnu loptu Argentincu na rub kaznenog prostora koju je ovaj primirio, namjestio se i lijepim udarcem postigao pogodak. Najbolju je šansu za gol u prvom poluvremenu Atletico imao u 42. minuti kada je Kokeov udarac s dvadesetak metara otišao malo iznad Cillessenova gola.

Puno bolje je Atletico igrao u nastavku susreta što mu se isplatilo u 59. minuti, kada glavom iz blizine pogađa Antoine Griezmann. Isti je igrač bio u sjajnoj prilici za drugi pogodak četiri minute kasnije, ali je sjajnom refleksnom obranom pogodak spriječio vratar katalonske momčadi. Barcelona je zaustavila nalet domaćina i spriječila izjednačenje. Na prvu su priliku morali čekati sve do 75. minute kada Messijev slobodni udarac uz pomoć Moye završava na gredi. Pritisak Atletica nije urodio plodom, Griezmann je imao još dvije solidne prilike, kao i Fernando Torres, ali bez većeg uspjeha.

Šime Vrsaljko zamijenjen je na poluvremenu, dok je Ivan Rakitić odigrao nešto duže, do 58. minute.

• The Phantom02.02.2017. u 00:26
    Odlično prvo poluvrijeme, kasnije malo izmjene i bilo je stani-pani, ali zaslužena pobjeda
    The Phantom
  • vrane18002.02.2017. u 00:05
    Sjajan članak o fantastičnoj utakmici dva Pirinejska giganta! Nadan se da će uvaženi kolega novinar nastaviti pratiti najbolji klub iz Primere.