Darussafaka iznenadila Maccabi; Limogesu jedna dobra četvrtina dovoljna za pobjedu

Nikola Raič • četvrtak, 12.11.2015.

Nakon drame u Istanbulu, nešto mirniji nastavak večeri petog kola Eurolige. Važne pobjede upisali su Darussafaka i Limoges…

Maccabi Tel Aviv – Darussafaka 73:84

Maccabi i Darussafaka tražili su važnu pobjedu u ovoj utakmici. Nakon početnih 1:3 s obje strane, pobjeda se nametala kao imperativ i jednima i drugima. Uspješniji u svom naumu bili su gosti s konačnih 73:84.

Prvi dio susreta u Tel Avivu gledali smo dobru i efikasnu košarku. Posebno precizni unutar linije za tri poena bili su gosti, koji su u prvom dijelu šutirali 15/18. Ipak, sjajan šut nije donio nikakvu prednost nakon prvih 20 minuta, čak naprotiv. Maccabi je također bio efikasan u napadu i odlazi na odmor s dva poena prednosti.

Drugi dio gosti igraju odlično, sredinom treće četvrtine rade seriju 10:3 i stvaraju prvu veću razliku na utakmici. Darussafaka lomi utakmicu na otvaranju posljednje četvrtine. Nova serija, ovaj put od osam neodgovorenih poena bila je dovoljna za odlazak na, pokazalo se, nedostižnih 15 razlike. Do kraja Maccabi se pokušavao vratiti u utakmicu, ali pobjeda Darussafake nije dolazila u pitanje.

Goste je do pobjede vodio Markoišvili s 22 poena (7/12) i čak četiri ukradene lopte. Markoishvili naravno nije mogao sam, veliku pomoć imao je u Semihu Erdenu koji je zabio 16 poena bez promašenog šuta (7/7) i pet skokova. Kod Maccabija Rochestie je zabio 17 poena (7/11). Dragan Bender kod domaćina nije dobio minutažu.

Limoges – Milano 74:65

Jasminu Repeši nužno je trebala pobjeda u Francuskoj. Naravno, nešto se pitalo i domaćine koji su također krenuli s 1:3 u sezonu. Pobjedu koja budi nadu za drugi krug upisali su domaćini.

Raspucanu prvu četvrtinu smo gledali, košarkaši Limogesa i Milana kombinirali su 49 poena u prvih 10 minuta. Na obrambenom dijelu terena, prvi su se uozbiljili domaćini. Čvršća obrana donosi i rezultat, gosti zabijaju samo 9 poena u drugoj četvrtini te Limoges odlazi na odmor s 39:30.

Drugi dio pokazao je kako smo imali priliku gledati dva ravnopravna protivnika. Limoges i Milano odigrali su izjednačeno drugo poluvrijeme, tako da je jedna dobra obrambena četvrtina bila dovoljna domaćinima da osiguraju drugu pobjedu u ovoj sezoni.

Tri dvoznamenkasta strijelca kod domaćina bila su dovoljna za važnu pobjedu. Schaffartzik je zabio 14 (4/8) uz pet asistencija, Traore je dodao 15 bez promašaja iz igre, a Boungou – Colo je uz 18 poena (6/9) upisao po pet skokova i asistencija. Kod Milana sjajna partija Gentilea, ali njegovih 19 poena (7/20) i pet skokova nije bilo dovoljno za pobjedu.