Borna Rupnik • subota, 15.08.2015.

U svom prvom nastupu u dresu talijanske Fiorentine, Nikola Kalinić upisao se u listu strijelaca te pomogao pobijediti grčki Iraklis.

Nakon što je Fiorentina u petak pobijedila Lucchese 3:0 uz pogodak Ante Rebića, u subotu su Viole svladale i grčki Iraklis 2:1, uz pogodak Nikole Kalinića.

Dojučerašnji napadač ukrajinskog Dnipra protivničku je mrežu zatresao nakon samo 18 minuta igre, poslije ubačaja pred Iraklisov gol i slabe reakcije grčke obrane. Loptu je preko crte gurnuo iz drugog pokušaja.

Poravnanje je Iraklisu donio Perrone u 25. minuti, a samo dvije minute poslije Iličić je vrlo lijepim udarcem iz daljine pogodio za pobjedu sastava iz Firence.

U obrani Fiorentine zaigrao je i Ricardo Bagadur, a Ante Rebić ovoga puta nije konkurirao za nastup.

"Kalinić je sjajan igrač pravovremenih reakcija, a pomaže i nama u veznom redu kako bismo se optimalno kretali", prokomentirao je Slovenac Iličić poslije susreta.

• Obrisan korisnik15.08.2015. u 21:52
    Nadam se da nije pogriješio dolaskom u Italiju, Viole imaju jak napad i ne znam kako će se prilagoditi na tal. nogomet. Želim mu svu sreću, u Italiji samo najjači opstaju.