Cibona doživjela treći poraz u Španjolskoj, presudila treća četvrtina

Ivor Krapac • nedjelja, 02.09.2012.

U trećoj i pretposljednjoj utakmici na predsezonskoj turneji na jugu Španjolske, u Andaluziji, košarkaši Cibone pretrpjeli su i treći poraz, drugi uvjerljivi. Poslije -27 u petak navečer protiv madridskog Reala, Cajasol iz Seville ih je u Frigiliani nedaleko Malage ostavio na -20, slavivši s 91:71...

Pripremni ogledi s protivnicima iz najjače europske košarkaške lige zasad ne donose puno radosti igračima Cibone. U prvom izazovu protiv španjolskog suparnika, Unicaje iz Malage, bilo je najbolje, s tijesnim porazom, no Real iz Madrida, a sada i seviljski Cajasol pokazali su previše za momčad Veljka Mršića. Cajasol je u nedjelju navečer bio jači s 91:71, uz odluku u trećoj četvrtini, koju su dobili s vrlo uvjerljivih 28:4.

Prije toga, Cibosi su izgledali dobro. U prve dvije četvrtine utrpali su momčadi koju od ovog ljeta vodi iskusni Aito Garcia Reneses 47 poena i na poluvremenu vodili s 47:43, no po povratku na parket u trećoj dionici, sve se ubrzo promijenilo. Po izvještaju na službenoj web-stranici kluba iz Seville, Cajasol je u nastavku jako pritisnuo u obrani (kako - ako pamtite Aita - on i voli da se igra u obrani), što je donijelo i rezultat, uz posustajanje Cibone sa samo četiri postignuta poena u tih 10 minuta.

Na ulasku u završnu četvrtinu, Cajasol je imao 71:51, a tih +20 zadržao je u ostatku susreta.

Vodeći strijelac seviljske momčadi bio je Brian Asbury, s 18 poena, dok je Juanjo Triguero ubilježio 14, a Joan Sastre i Luka Bogdanović po 12 poena.

Cibose je s 21 poenom vodio Tweety Carter. Prvi u pratnji bili su Andrija Žižić i Tomislav Zubčić, s po 12 poena, dok je Davor Kus ubilježio 10 poena.

Hrvatski prvaci će do kraja turneje u Španjolskoj odigrati još jednu utakmicu, u utorak, ponovno protiv Unicaje.

Frigiliana, pripremna utakmica:
Cajasol Sevilla - Cibona 91:71 (20:24, 43:47, 71:51)

Cajasol Sevilla: Guillermo Corrales, John Holland 7, Joan Sastre 12, Bradley Buckman 4, Juanjo Triguero 14, Ricardo Pampano, Brian Asbury 18, Beka Burjanadze 9, Yannick Bokolo 11, Kristaps Porzingis 2, Carlos Garcia 2, Luka Bogdanović 12.

Cibona: Davor Kus 10, Tomislav Zubčić 12, Desmond Carter 21, Andrija Žižić 12, Hrvoje Kovačević, Ivan Tomas, Dustin Ware 11, Marko Jagodić Kuridža 5, Marko Arapović.

• Obrisan korisnik03.09.2012. u 00:35
    kaj su spaval u zadnjoj cetvrtini jebemu...
  • Obrisan korisnik03.09.2012. u 00:26
    Steta poraza ali mislim da ce slavno carter biti veliko pojacanje. Nadam se da cu uspjeti doci do zagreba koji put da uzivo pogledam njegova velicanstvena zakucavanja.
  • Kaktus Car02.09.2012. u 23:17
    Ma da su bar igrali s 9 igrača, igrali su s 8; Ivan Tomas je Markov brat, a ne profi košarkaš...
    Kaktus Car
  • Obrisan korisnik02.09.2012. u 22:51
    Četvrtina 28:4... To je stvarno loše. Nadam se da su barem otkrili gdje su slabi i da Mršić zna kako da to ispravi. S druge strane, samo ih je 9, teško je igrati dobru obranu protiv tri jake momčadi u četiri dana sa samo 9 igrača.