Androić: "Pogreške u završnici koštale"

Ante Zovko • četvrtak, 22.12.2011.

Unatoč ispadanju u taboru Zagreb Croatia osiguranja zadovoljni su svojim izdanjem u Euroligi, pa tako i u posljednjoj utakmici u Kaunasu gdje su umalo preokrenuli zaostatak od minus 22.

Hrvatski prvak oprostio se od Eurolige s omjerom 2-7, najslabijim u skupini B iako je do kraja imao priliku plasirati se u Top 16. Da je pobijedio u Kaunasu Žalgiris, u tome bi i uspio.

Međutim, sve je krenulo nizbrdo nakon nepunih pet minuta kad se ozlijedio kapetan Krunoslav Simon. Žalgiris se do poluvremena odvojio na 15 razlike, a u trećoj četvrtini imao i plus 22. Završilo je 87:76.

"Utakmicu smo otvorili dobro,ali nažalost u ranoj fazi nam se ozlijedio naš najbolji igrač i kapetan Kruno Simon, ali u drugom poluvremenu smo promijenili pristup te smo došli na 79:72, i to četiri minute prije kraja, ali tada smo napravili nekoliko pogrešaka koje su nas nažalost koštale prilike za pobjedu", rezimirao je trener Mrava Vladimir Androić.

"Da bi se dobila ovakva utakmica, treba imati i sreće, a mi je na ovoj utakmici nismo imali, posebno kad znate da nam se ozljedio naš najbolji igrač", dodao je.

Iako se činilo da je situacija izgubljena, Zagreb se u drugom dijelu vratio na samo 79:72. "U nastavku utakmice smo se uspjeli vratiti u utakmicu, došli smo blizu, ali nije bilo dovoljno. Ako je nešto utjeha, onda je to činjenica da smo se borili do kraja i da smo momčadski izgubili na kraju utakmice", izjavio je centar Mrava Mario Kasun, koji je s 20 poena predvodio momčad.

Damir Mulaomerović imao je priliku podignuti trofej Eurolige. Ove sezone je kao najstariji igrač Zagreba sudjelovao u debiju momčadi iz Trnskog u elitnom europskom natjecanju.

"I ovo što smo do posljednje utakmice bili u prilici za prolazak u Top 16 Eurolige je prema mojem mišljenju jako veliki uspjeh, posebno zbog toga što su nam mnogi predviđali katastrofu i posebno zato što smo onako loše krenuli u početnim utakmicama Eurolige. Nadam se da ćemo osigurati klubu nastup u Euroligi i sljedeće sezone jer sad smo vidjeli kako je igranje u Euroligi velika privilegija. Drago mi je što sam sudjelovao u ovom debitantskom igranju Zagreba u Euroligi i što sam dio jedne sjajne stranice klupske povijesti. Žao mi je samo što sve ovo ovdje u Kaunasu nismo završili sa zadnjim šutom koji bi odlučio jesmo ili nismo", izjavio je za službene klupske stranice.