Zimski sportovi

Medveščak protutnjao Mađarskom

Borna Rupnik • nedjelja, 22.08.2010.

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka ostvarili su prvu pripremnu pobjedu prije početka novog izdanja EBEL-a. U Szekesefehervaru uvjerljivo su slavili protiv domaće Albe Volan...

Nakon poraza u Villachu, Medvjedi su krenuli na gostovanje u Mađarsku. Alba Volan pokušala je pritisnuti naše hokejaše već od samog početka, no Zagrepčani su bili spremni na protuudar.

U desetoj minuti Joel Prpić sjajno je proigrao Scotta Reynoldsa za 1:0, a samo dvije minute poslije mađarsku je obranu probio Frank Banham i poslužio Robbyja Sandrocka, koji udvostručava vodstvo.

Početkom druge trećine Medveščak je iskoristio i igrača više na ledu, nakon što se obranio s igračem manje. Strijelac je bio Thomas Guidarelli, a u 31. minuti mađarsku je mrežu pogodio i mladi Dominik Kanaet.

No, Medvjedi ni tu nisu stali. Nedugo zatim Andy Sertić pogađa u situaciji kada je njegova ekipa bila u brojčanom deficitu, a šesti pogodak za goste bio je djelo Aarona Foxa prije odlaska na drugi odmor.

U završnoj dionici Alba Volan postigla je počasni pogodak preko Krisztiana Palkovicsa.

Ted Sator dao je Gašperu Krošelju i Robertu Kristanu po pola sata među vratnicama, a probnu je priliku dobio Don MacLean.