Zimski sportovi

Poraz Medveščaka za početak priprema

Davor Sajko • nedjelja, 15.08.2010.

Medvjedi su u svojoj prvoj pripremnoj utakmici pognutih glava napustili Villach. Pred 3.000 svojih navijača, VSV je sa 6:3 (3:1, 3:1, 0:1) savladao prošlogodišnje najveće iznenađenje EBEL-a...

Od samog početka utakmicom je domirao domaći VSV i već nakon tri minute domaći su iskoristili prvu situaciju s igračem više i došli do vodstva. U nastavku su Medvjedi imali čak četiri minute igrača više, no ta je prednost ostala neiskorištena iako je Blagus bio u idealnoj situaciji da poravna rezultat.

U sljedećoj situaciji kada je Medveščak opet imao igrača više, spretniji je bio napadački trojac Guidarelli - Fox - Banham koji je uspio slomiti obranu Villacha i preko Guidarellija poravnati rezultat. Izjednačujući pogodak Medveščaka dao je domaćinu krila i do kraja prve trećine Kristan je još u dva navrata vadio pak iz svoje mreže.

Početak druge trećine nije bio obećavajući i Villach je svoje vodstvo preko Petrika povećao na 4:1. Nakon četvrtog pogotka domaćina, na ledu se zaiskrilo kada je Michael Raffl nasrnuo na Sašu Rajsara te zaradio 2+10 minuta disciplinsku kaznu. Nažalost, za Rajsara je susret time bio završen.

U 31. minuti došlo je do promjene na vratima Medveščaka, kada je Kristana zamijenio Krošelj, a igru na ledu su i dalje pod kontrolom držali domaći hokejaši. Opuštanje domaćina iskoristio je Joel Prpić kojeg je odlično uposlio Ryan Kinasewich u trenutku kad je Prpić napuštao klupu za kažnjene igrače. Lički div nije propustio situaciju jedan na jedan sa domaćim vratarom i smanjio na 4:2. Odmah nakon pogotka Medveščak je bio sa igračem više, ali nažalost Medvjedi nisu uspjeli smanjiti vodstvo Villacha. Kad već Medveščak nije uspio iskorititi igrača više, domaćin je do kraja druge trećine preko Toffa i Raffla povećao vodstvo na 6:2.

U posljednjoj trećini tempo igre je pao i jedini pogodak postigao je Fox koji se najbolje snašao nakon gužve pred vratima Prohaske te je susret završio sa 6:3.

EC VSV – KHL Medvescak Zagreb 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
Strijelci Villach: Ryan (4./pp), Altmann (12./pp2), Kaspitz (17./pp), N. Petrik (23.) Toff (39.), Raffl (40.)
Strijelci Medveščak: Guidarelli (10.), Prpić (34.), Fox (43.)

EC VSV: Prohaska (Starkbaum), Unterluggauer, Altmann; Mitchell, Kuznik; Bacher, Wiedergut; Ofner, Zorec, Raffl, Kaspitz, Razingar; Ferland, Damon, B. Petrik; Toff, Ryan, N. Petrik; Grabner, Martinz, Kristler; Platzer.
KHL Medvesčak Zagreb: Kristan (31. Krošelj), Sandrock, Letang; Sertich, Gazdić; Brumerčik, MacAulay; Lovrenčić, Šijan, Guidarelli, Fox, Banham; Kinasewich, Reynolds, Blagus; Hečimović, Prpić, Powers; Rajsar, Jakopič, Romic

• Obrisan korisnik16.08.2010. u 11:35
    Nisam nis lose mislio, samo sam tvoj citat prvi zahvatio :PP uglavnom to je islo onim ratobornim koji imaju podugi jezik :)
  • Obrisan korisnik16.08.2010. u 11:00
    Ja kao zagriženi ljubitelj Medveščaka mislim da ljudi koji vele da je Dinamo nekim porazom osramtio Hrvatsku, malo pretjeruju. Dinamo ne sramoti, već Mamići sramote i ruše ugled Dinama. U Medveščaku je velika stvar ta što POLITIKU kluba vodi STRUKA, dakle sve bivši hokejaši, a ne nekakvi levati... [više na forumu]
  • bbbroman16.08.2010. u 10:50
    Metamorf, ja sam VELIKI ljubitelj Medveščaka...mislim da me nisi shvatil (sorry ako griješim)...a za navijače se slažem..