1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 14.08.2010, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 400
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Zdenko Megduš (Nova Gradiška), Hrvoje Barišić (Osijek)

Dinamo opet na Sammirov pogon

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 14.08.2010.

Pred oko 500 gledatelja, od kojih su mnogi navijali za 50-tak kilometara udaljene goste iz Karlovca, Dinamo je u utakmici punoj preokreta ipak uspio doći do vrijedne pobjede nad Karlovcem koji je u jednom trenutku imao sve da bi na koncu ostao praznih ruku...

Matija Štefančić
54'
10
Josip Jerneić
73'
9
Enes Novinić
82'
Igor Pamić

Maksimirski debi Sretena Ćuka u ulozi trenera Dinama završio je pobjedom Modrih i velikim pljeskom malobrojnih gledatelja. Modri su upisali još jednu pobjedu na krilima sjajnog Sammira koji je uz dva pogotka upisao i dvije asistencije, a svoje je minute odlično iskoristio Andrej Kramarić koji je ušao i donio preokret. S druge strane, gosti su imali sve, no fizički su pali, povukli se i kući odnijeli punu mrežu.

Utakmica nije dobro počela za malobrojne gledatelje koji su u prvih 20 minuta doživjeli jedino - kišu. Dinamo je imao nešto više loptu u svojim nogama te je iz prve akcije - poveo. Morales, koji se vratio u momčad, je dobro proigrao natrčalog Etta, Sunara ga ruši i sudac Burilo bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku otkuda Sammir zabija za 1:0.

Iako obično vodeći pogodak domaće momčadi u Maksimiru znači kako ćemo gledati rastrčane Dinamovce - to se večeras nije dogodilo. Momčad Igora Pamića je nakon vodstva Dinama i dalje čvrsto stajala i vidjelo se kako se radi o momčadi koja ima "glavu i rep" kojoj ne pada na pamet izaći iz formacije ili "gubiti" glavu. Dapače, oni su bili ti koji su nakon početne mini-inicijative Modrih imali više od igre, a Špišić je radio dosta problema Modroj obrani.

Tko pukne - zabije gol

Uz nedostatak kvalitete koji se (ne)opravdano spotiče igračima Dinama, stalno se spominje i nedostatak sreće. Naime, dok su igrači Dinama i večeras više pucali po golu, gosti iz Karlovca su zapravo dva puta pucali po golu i - zabili isto toliko golova. Loša obrana, nekvalitetan golman ili efikasni gosti - manje je bitno navijaču Dinama. Činjenica jest da su Rijeka, Šerif i Karlovac ukupno pet puta "pošteno" puknuli po golu u Maksimiru i zabili - pet golova.

Nakon što je bivši igrač Lokomotive iz Sofije, Osijeka i Segeste prijetio u 24. i 29. minuti, na koncu je u 31. - zabio za izjednačenje. Kapetan gostiju, Mario Barić, je dobro prošao po desnoj strani, uposlio Špišića koji se dugo namještao da bi na koncu s desetak metara poslao loptu u sami kut Lončarićeva gola.

Pogodak gostiju nije značajno promijenio stanje na terenu pa smo do kraja poluvremena vidjeli ništa ili vrlo malo. Vrijedan spomena je tek još jedan pokušaj Špišića koji je, u suradnji s Barićem i Kovačevićem, radio dosta problema Ibanezu na lijevom boku; igraču preko kojeg je, s razlogom, Igor Pamić vidio svoju priliku za dobar rezultat.

Dok je gostujući trener mogao biti zadovoljan nakon prvih 45 minuta, kolega mu na klupi Dinama nikako nije mogao dijeliti isti osjećaj, no svejedno se nije odlučio za izmjenu već na početku nastavka; vjerojatno iz zbog činjenica što zapravo nije imao koga ubaciti jer od ofenzivnih igrača Slepička i Sivonjić nisu bili niti na klupi, Tomečak nije spreman za 45 minuta, a niti Kramarić nije u puno boljem stanju.

Probudile se i tribine

Iako će zvučati čudno obzirom na tek nekoliko stotina gledatelja od kojih su mnogi navijali za goste iz Karlovca, igrači Dinama večeras su "kupili" navijače. Bilo je zanimljivo gledati i slušati promjenu atmosfere na tribinama. Naime, dok su navijači uglavnom u prvom dijelu Modrima dijelili zvižduke, borbeni Modri svojim su zalaganjem i preokretom rezultata osim bodova zaradili i - simpatije i pljesak.

Prema početku nastavka teško se moglo nasluti kako će gosti biti ti koji će se uskoro veseliti. Naime, u samo par minuta nastavka svoj su udarac iz daljine okušali Morales i Calello, a potom i Bišćan iz kontre, no Sunara je sve lako ukrotio, a potom - 1:2. Pilipović je dobro vidio utrčalog Tičinovića koji se ubacio iza leđa Etta te potom u 52. minuti rutinski pogodio prvi kut gola domaćih; debi iz snova za mladog igrača Hajduka na posudbi u Karlovcu.

Klupa Dinama je odmah reagirala i u igru je prvi puta ove sezone ušao Ivan Tomečak, uskoro i Andrej Kramarić da bi tada Modri zaigrali još ofenzivnije. Igra se nakon vodstva gostiju potpuno prebacila na njihovu polovicu dok su oni pokušavali riješiti utakmicu iz kontri. Naravno, Paminho je u igru ubacivao brze igrače, Štefančića i Jerneića, što je bilo logično jer su Modri gostima ostavili više od 50 metara prostora za kontru.

Dojam je bio kako su se gosti prerano i previše povukli i bili su kažnjeni kada su Modri u tri minute zabili dva pogotka i tako potpuno preokrenuli rezultat. Još jednom najbolji igrač Dinama, Sammir, u zicera je gurnuo tek ušlog Kramarića koji, uz malo sreće, u 74. minuti šalje loptu iza Sunare za 2:2. Tri minuta kasnije, obrnuta situacija Kramarić za Sammira, ovaj na zemlju šalje dva braniča Karlovca, a loptu u mrežu i to je 3:2 za Dinamo.

Gosti su fizički pali i Modri su prolazili kako su htjeli što su na koncu iskoristili i za četvrti pogodak - sjajni Sammir ostavio je loptu Rukavini koji je rutinski postigao svoj drugi pogodak u drugom prvenstvenom nastupu za Dinamo.

Na koncu je pobjeda Dinama zaslužena jer gosti su u završnici dramatično pali, no Modri su se itekako morali pomučiti za ova tri boda; tako je i slađe navijačima Dinama koji su kući otišli zadovoljni. Tko zna, možda je Dinamo večeras dobio novog trenera jer dojam je bio kako se uspostavila kemija između momčadi, trenera i tribina, barem onog malog dijela koji je bio popunjen.

• Obrisan korisnik16.08.2010. u 10:16
    Postovani,cinjenica da Karlovac ima samo dva broja nema nikakve veze s tim koliku vaznost Sportnet pridaje Dinamu u odnosu na Karlovac, nego iskljucivo s tim kako se NK Karlovac odnosi prema nasim zahtjevima da posalju tocan popis igraca s brojevima. Neki klubovi to mogu uciniti (pa u nasem sustavu... [više na forumu]
  • Kracho15.08.2010. u 12:57
    Karlovac ima samo dva dresa s brojem...kaj je samo Dinamo važan pa se novinari niti ne trude raspitati s kojim brojevima na dresu igraju njihovi protivnici...
    Kracho
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 08:02
    Hvala Zajecu što je probudio Sammira.
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 00:47
    Da,a Vile,koji je moderator,smi provocirat koliko ga je volja? Ok,čestitan Dinamu na pobjedi.
  • bubici14.08.2010. u 23:56
    4 gol Dinama je krivo opisan. Morales je prošao, davao Sammiru i onda se lopta odbila do Rukavine...Ostalo je povijest.