Kanađani pregazili Kineze

Branimir Korać • srijeda, 11.08.2010.

Reprezentacije Kanade i Kine odigrale su u Vancouveru pripremni dvoboj uoči nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Turskoj. Domaća reprezentacija bila je vrlo uvjerljiva i slavila je 86:62...

Neočekivano lako Kanada je upisala pobjedu protiv Kine u pripremnom dvoboju koji je igran u Vancouveru. Kanađani su od prve minute susreta dominirali i već na poluvremenu imali ogromnu prednost.

Uspavani gosti izgubili su susret u prvih 20 minuta kada je Kanada vodila s 41:16 i za Kineze više nije bilo povratka. U nastavku susreta zaigrali su bolje u napadu, no pomoći nije bilo.

"Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu. Izašli smo na parket odlučni i željeli smo ih odmah slomiti s visokom agresivnošću i mislim da smo u tome i uspjeli. Pokazali smo kako nećemo biti lagan protivnik baš nikome", rekao je nakon susreta Andy Rautins.

Upravo Rautins je predvodio Kanadu s 19 poena dok je Jevohn Shephard dodao 16 poena. Kod Kine Wei Liu je ubacio 19 poena, a Yi Jianlian 15.