1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2010, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Goran Gabrilo, P.Gabrilo, Ivanković (svi Split)

Branimir Korać • subota, 07.08.2010.

U drugom susretu trećeg kola Prve HNL nogometaši Lokomotive svladali su u Maksimiru Istru 1961 s minimalnih 1:0. Debi Roberta Jarnija na klupi Istrana nije bio dobar, a Puljani su s ovim porazom ostali zabetonirani za dno ljestvice...

Već pomalo tradicionalno otužna atmosfera u Maksimiru kada igra Lokomotiva dočekala je igrače obje momčadi. Mali broj gledatelja došao je uživati u dvoboju naših prvoligaša, no osim u rezultatskoj neizvjesnosti, nisu imali u čemu uživati. Susret je protekao u većim dijelom slaboj igri s obostrano puno pogrešaka, a pobjednika je odlučio trenutak inspiracije novog igrača Dinama na posudbi u Lokomotivi Domagoja Antolića.

Obje momčadi krenule su u utakmicu borbeno, ali i uz dosta pogrešaka. U prvom poluvremenu se na prvu priliku čekalo sve do 33. minute kada su prvi zaprijetili Istrani i to iz prekida. Dosuđen je slobodan udarac na 20-ak metara od gola Kelave, loptu je namjestio Marković, dobro je pucao, ali vratar domaćina je izvukao loptu ispod grede.

Vezane vijesti

Uslijedilo je razdoblje igre kada je domaćin dominirao, no tek u samoj završnici prvog dijela uspio je prvi put ozbiljnije zaprijetiti.

Na vratima Istre po prvi put je stajao novopridošli Josip Škorić koji je tijekom svih 90 minuta bio vrlo siguran, pa tako i u 44. minuti kada je spasio Istru od sigurnog pogotka nakon pokušaja Nine Bule glavom s nekih pet metara.

U drugom dijelu slična slika. Puno borbenosti, a malo kvalitete, no barem je viđen jedan pogodak. Dogodilo se to u 65. minuti i to posve nenadano. Antolić je uzeo loptu na lijevoj strani, nanizao dvojicu Istrana i došao u zonu udarca. Nije previše razmišljao, sjajno je potegnuo i uz samu vratnicu loptu poslao u mrežu. Škorić nije mogao apsolutno ništa učiniti i Lokomotiva je stigla do vodstva.

U nastavku susreta Istra je pokušala stići do poravnanja i prvog ovosezonskog boda, ali nije uspjela stvoriti pravu priliku i domaćin je sačuvao minimalnu prednost.

Još jednom ove sezone Lokomotiva uz skromniju igru stiže do tri boda što je dobra vijest za Roya Ferenčinu, a Istra je ponovno prikazala malo i samo je učvrstila mjesto "fenjeraša".