Vodeni sportovi

Siscia isprovocirala prvake

Maja Giljanović • ponedjeljak, 19.07.2010.

Salona, Galeb i Opatija odradile su obvezu u 17. kolu 1.B vaterpolske lige bez krivog koraka. Solinjani su pokazali karakter i nadoknadili 3:4 Siscije iz prve četvrtine, do kraja prvog poluvremena su preokrenuli na 11:5, a do konca se prednost podigli na gotovo tucet golova razlike.

17. kolo 1.B vaterpolske lige prošlo je bez šokova, prvoplasirana Salona je pobijedila Sisciju, prvi pratitelj prvaka Galeb je bio bolji od Biograda, a Opatija je na trećem mjestu slavila protiv fenjeraša Zadra.

Siscia je protiv Solinjanima odlično otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine vodila 4:3, ali gosti nisu izdržali, Salona je do kraja prvog poluvremena preokrenula na 11:5, u nastavku su igrači Marija Budimira postigli još devet golova, primili samo tri i na koncu slavili 20:9.

Bod iza Salone i dalje je Galeb. Biograd se nije ni snašao, a gubio je 1:5 nakon prve četvrtine i 3:9 nakon prvog dijela, u drugom poluvremenu su pokazali bolje lice, ali su svejedno izgubili s visokih 7:15.

Obraz Zadarske županije nije osvjetlao ni Zadar, fenjeraš je protiv Opatije nakon prve četvrtine vodio (4:3), gubio je s minimalnih 5:6 na poluvremenu, ali su pukli u četvrtoj četvrtini i na koncu izgubili 7:13.

Delfin je u 17. kolu bio slobodan, a utakmica između Arsenala i Zagreba je odgođena.