Vodeni sportovi

Četverac na pariće prvi i u Münchenu

Maja Giljanović • nedjelja, 20.06.2010.

Trećeg dana natjecanja druge ovogodišnje regate Svjetskog kupa hrvatski je četverac na pariće osvojio prvo mjesto ispred Njemačke i Velike Britanije, a osmerac je u A finalu zauzeo peto mjesto. Dvojac bez kormilara Maja Anić i Sonja Kešerac su ukupno 11., a samac Mario Vekić 12.

Hrvatski četverac na pariće je na otvaranju sezone na Bledu najavio kandidaturu za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, a slavio i tri tjedna poslije na jezeru Oberschleissheim 13 km od centra Münchena.

Hrvatski reprezentativci u sastavu David Šajn, Valent Sinković, Damir Martin i Martin Sinković u polufinalu se veslali 5:55,47 i osvojili drugo mjesto, a u A finalu su vodili od prvog do posljednjeg metra i spustili se na 5:49,21 ispred posada aktualnog svjetskog prvaka Njemačke (5:52,31), Velike Britanije (5:54,17), Austrije (5:55,81), Rusije (5:57,37) i Poljske (6:00,47).

Osmerac u sastavu Ante Janjić, Nikša i Siniša Skelin, Marin Bogdan, Silvio Šupić, Vitomir Čavrlj, Alen Banovac, Darko Malbašić i Mario Kujundžić u A finalu nakon 500 metara bio treći, polovicom staze je pao na četvrto mjesto, a na koncu je skliznuo na peto (5:54,01) ispred posade Ukrajine (5:54,67) i iza Njemačke (5:44,22), Kine (5:47,29), Velike Britanije (5:50,39) i Poljske (5:50,53).

Maja Anić i Sonja Kešerac u dvojcu bez kormilara su petim mjestom u B finalu (7:35,98) osvojile ukupno 11., a samac Mario Vekić šestom pozicijom u B finalu (7:21,93) ukupno 12. mjesto.

Posljednja regata Svjetskog kupa je u Švicarskoj u Luzernu od 9. do 11. srpnja, Europsko prvenstvo u Portugalu u Montemor-o-Velhu od 10. do 12. rujna, a Svjetsko prvenstvo na Novom Zelandu na Lake Karapiru od 31. listopada do 7. studenog.