Borna Rupnik • utorak, 08.06.2010.

Španjolska nogometna reprezentacija još je jednom potvrdila zašto prije početka Svjetskog prvenstva slovi za prvog favorita. U prijateljskoj su utakmici u poljsku mrežu pospremili šest lopti...

Izabranici Vicentea del Bosquea odmjerili su tri dana prije početka svjetske smotre snage s nacionalnom selekcijom Poljske. Španjolska je slavila uvjerljivih 6:0, a svih šest pogodaka postigli su različiti igrači.

Da će to biti ugodna večer za Furiju najavili su novopečeni igrač Barcelone David Villa, uz moguću pomoć poljskog braniča, i njegov donedavni suigrač iz Valencije David Silva već u 12. i 14. minuti utakmice.

Vezane vijesti

Golijada je nastavljena u drugom poluvremenu. Na 3:0 s malo sreće povisuje Xabi Alonso, a samo minutu nakon što je ušao u igru u strijelce se upisuje i Cesc Fabregas.

Peti gol bio je djelo Fernanda Torresa, koji je također ušao kao zamjena, a konačni rezultat je desetak minuta prije kraja postavio Pedro. Da cijela priča bude još ljepša po Španjolce, Xavi je upisao dvije asistencije, a Andres Iniesta, Xabi Alonso i Pedro po jednu.

Jedina Del Bosqueova briga mogao bi biti Iniestin izlazak već u 39. minuti.