Vodeni sportovi

Ban sa zvukom sirene

Maja Giljanović • nedjelja, 06.06.2010.

Najbolji strijelac prve utakmice doigravanja za treće mjesto između Primorja i Mornara Marin Ban za svoj je treći gol odabrao najslađi trenutak. Kod rezultata 10:10 20 sekundi prije kraja utakmice Splićani su krenuli s centra, a zonska obrana Riječana je odolijevala do sekundu prije kraja i isključenja Glavana. Čorušić je tada prebacio loptu do Bana koji je bez pardona odapeo izvana i sa zviždukom sirene gostima osigurao slavlje.

PRIMORJE - MORNAR 10:11 (2:2, 3:3, 2:1, 3:5)

Rijeka, prva utakmica doigravanja za treće mjesto:
Suci: Mladen Rak (Dubrovnik) i Nikola Curić (Dubrovnik)

PRIMORJE: D. Car, Glavan 1, B. Car, Krapić, Pavlović, Franković 2, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić 2, Barać, Beltrame, Bukovac, Križanec, Krizman 2. Trener: Zoran Roje

MORNAR: Kačić, Burić 2, Marinić-Kragić, Čorušić, Kalebić, Oreb, Jerković, Vojković, Matajić, Udiljak, Marelja 2, Kovačić 2, Ban 3, Bratić 2. Trener: Joško Kreković

Igrač više: Primorje 6/8, Mornar 5/8

Peterci: Primorje -, Mornar 1/1

Kapetan Riječana Samir Barać ispravno je pred početak borbe za treće mjesto prognozirao: "Naše utakmice do samog će kraja biti neizvjesne i apsolutni mamac za publiku", ali zasigurno se nije nadao da će njegovo Primorje protiv Mornara prokockati vodstvo od 10:9 minutu prije kraja.

Barać je prednost Primorja vidio u iskustvu, ali ni status favorita ni dvije pobjede u JVL-u (obje tijesne - 12:11 u Splitu i 11:10 u Rijeci) ni bolja realizacija napada s igračem više nije pomogla igračica Zorana Roje. Splićani su prvo poluvrijeme završili u egalu (5:5), gubili su 6:7 koncem treće četvrtine i gubili -2 početkom četvrte četvrtine, ali nisu se pokolebali.

Tri i pol minute prije kraja Mornar je okrenuo na 9:8, Josip Vrlić je dvama pogocima vratio Primorje u dobitnu poziciju (10:9), ali Splićani ni u tom trenutku ne odustaju i Danijel Burić poravnava na 10:10.

Primorje je ničim izazvano izgubilo loptu u napadu, trener gostiju Joško Kreković je pozvao time-out, a izabrana akcija se pokazala punim pogotkom. Ante Čorušić je sekundu prije kraja izborio isključenje Damira Glavana, prebacio loptu do Marina Bana na vanjsku liniju, a 24-godišnjak je sa zvukom sirene odapeo i pogodio za 11:10.

Mornarevci meč-loptu imaju u srijedu u Splitu, a eventualna majstorica seriju vraća na Kantridu.