1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 08.05.2010, 20:15 h, Šubićevac, gledatelja: 2.000
Suci: Andrej Burilo, Dalibor Conjar, Hrvoje Barišić, Domagoj Ljubičić (svi Osijek),

Vedran Attias • subota, 08.05.2010.

Šibenčani su se ipak uspjeli od svojih navijača oprostiti pobjedom i to - nad prvakom. Dinamo je na Šubićevcu pao u tri minute golovima Alispahića i Jakoliša, a pobjedu je pod upitnik crvenim kartonom stavio neoprezni Ermin Zec, ali srećom po domaće - Dinamo večeras nije bio pravi...

Jusuf Dajić
66'
29
Sandro Bloudek
77'
25
Marko Jordan
90'+3'
Branko Karačić
14
(do 59')
21
Ivica Vrdoljak
7
59'
Krunoslav Jurčić

Dinamo je u Šibenik doputovao bez četiri igrača iz prve momčadi (Kovač, Bišćan, Mandžukić, Morales), no malo će to utješiti navijače Dinama jer zagrebačka momčad niti četvrtu utakmicu zaredom nije došla do pobjede dok su igrači Šibenika pobjedom nad Dinamom zasluženo izborili nastup u Europi sljedeće sezone.

Utakmica u Šibeniku je počela kao neka revijalna, a ne kao utakmica u kojoj Šibenik lovi Europu odnosno Dinamo želi potvrditi naslov prvaka i pokazati kako su silne kritike neosnovane. Nije bilo žara, borbenosti, kvalitete, ali niti gledatelja ili vezanih točnih dodavanja, no srećom - takvo stanje trajalo je tek deset minuta da bi se potom rasplamsala i obilovala zanimljivim situacijama.

U 14. minuti vidjeli smo prvi pokušaj Dinama, no udarac Sammira otišao je visoko preko gola da bi samo dvije minute kasnije Bačelić-Grgić boljim udarcem od Brazilca zagrijao Butinu koji je uspio odbiti njegov udarac u korner. Nakon ubacivanja istog igrača, u prilici se našao Medvid, no vrlo je loše reagirao i poslao loptu pored gola iz obećavajuće situacije.

Dvije prilike Šibenika bile su najava pogotka. Dok je Medvid loše reagirao iz dobre situacije, potpuno suprotno napravio je Mehmed Alispahić u 18. minuti i zabio "golčinu" s 30-tak metara. Lopta je išla po sredini gola, ali je padala i ušla pod prečku. Iako se radi o sjajnom golu i udarcu, dojam je kako je Butina mogao i bolje reagirati. Dok su gosti još razmišljali kako su dobili prvi pogodak, na semaforu je pisalo 2:0.

Nedostojan oproštaj Zeca

Ako se pita Ermina Zeca, utakmica protiv Dinama bila je posljednja koju je bosansko-hercegovački planirao igrati u dresu Šibenika na domaćem stadionu i svakako - nije to bio dostojan oproštaj. Zec je (i) ove sezone bio najbolji igrač momčadi sa Šubićevca i nije zaslužio ovako se oprostiti od navijača, no sigurno je kako njegov nepromišljeni potez i zasluženo isključenje neće biti ono što će navijači Šibenika pamtiti.

Tri minute nakon pogotka Alispahića, isti je igrač odlično sa svoje polovice u for gurnuo Jakoliša kojeg Cufre nije stigao i 18-godišnjak je rutinski zabio pored Butine za velikih 2:0. Naravno, gosti su tada potpuno pali dok su domaćini dobili krila i činilo se kako će ovo biti vrlo loša večer za goste iz Zagreba, a onda je u 30. minuti Ermin Zec ponudio gostima "slamku spasa". Zec je bio nezadovoljan što nije dobio prekršaj u napadu prije pa je u prolazu i dok je lopta bila daleko, kada je mislio da nitko ne gleda, "počkalio" Barbarića i potpuno opravdano dobio crveni karton.

Tada su se domaćini povukli i potpuno prepustili igru Dinamu kojem je trebalo desetak minuta da počne redati prilike. U posljednjih pet minuta prvog dijela pokušali su Vrdoljak, dva puta Slepička, i na samom kraju Badelj, no do smanjenja rezultat na Šubićevcu "zlatni" nisu mogli. Najbliže je pak pogotku bio Dodo u 41. minuti, ali Blažević je obranio njegov dobar udarac i pokazao zašto ove sezone za svoje predstave prima same pohvale.

Sigurno Kruno Jurčić svojim igračima u svlačionici na odmoru nije rekao da "smanje gas", no točno to su napravili na početku nastavka. Šibenik je vrlo lako čuvao prednost dok Dinamo uspjevao prebaciti igru na polovicu domaćina pa se tako strateg gostiju odlučio na izmjene - u igru su ušli Etto i Kramarić što je značilo da je Argentinac Cufre ostao jedini stoper kod gostiju, a u igri su bila tri napadača.

Bezbroj puta je dokazano kako ubacivanje napadača ništa ne znači u samoj igri niti je pomak prema naprijed, a to se još jednom potvrdilo i na Šubićevcu gdje je Ibanez i dalje uporno ubacivao nikome dok jedini razigrani igrač Dinama, Sammir, pokušavao sam, no nije imao raspoloženog suigrača. Gosti su više imali loptu, no nisu uspjeli stvoriti pritisak i Blaževiću je tek dva puta zaprijetio Badelj, ali njegovi udarci lijevom nogom nisu išli u okvir gola.

Gosti su u 78. minuti bili najbliže pogotku, no Dodi je nedostajalo par centimetara nakon što se lopta sretno odbila do Brazilca koji je sa samo par metara nije uspio poslati u mrežu; bio je prekratak u skoku odnosno lopta je bila previsoka i nedostižna. Domaćini su pak lako čuvali svoju prednost i bez previše napadačkih ambicija sa smiješkom pogledavali na semafor i odugovlačili gdje su stigli što ih je stajalo nekoliko žutih kartona.

Kada je Blažević u 83. minuti obranio i vrlo dobar udarac Sammira s ruba šesnaesterca činilo se kako gosti sigurno neće zabiti na Šubićevcu, no zatresla se ipak mreža domaćeg vratara dvije minute kasnije. Bila je to još jedna akcija Dinama kakvih je bilo puno, no ovoga se puta lopta nakon blokiranog udarca Antolića sretno odbila do Doda kojem s desetak metara nije bilo teško zatresti mrežu za 2:1.

Domaćini su se tada potpuno povukli i do kraja smo gledali pokušaje Dinama i odugovlačenje Šibenika, no pravu priliku za izjednačenje gosti nisu niti imali. Dok su navijači Šibenika slavili pobjedu i osiguravanje četvrtog mjesta, Dinamovci nisu mogli biti sretni jer još jednom, četvrtu utakmicu zaredom, nisu došli do pobjede. Iako su Modri još jednom prvaci, sigurno je kako se radi o vrlo neugodnom nizu.

• Obrisan korisnik08.05.2010. u 23:24
    Vidim da nitko nije primijetio ni ovdje ni na TV-u da Zec osim što je udario Barbarića, također ga je i pljunuo tako da bi trebao dobit bar 3 utakmice kazne. Ali to će njemu bit svejedno jer ionako ide vjerojatno negdje vani iduću sezonu. Istina da je ono prije toga bio i čisti prekršaj Barbarića... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.05.2010. u 23:14
    Zec je danas pokazao kakva je uistinu seljačina, ono podmetanje noge mu nije trebalo, a točno mu se na licu vidjela namjera
  • Obrisan korisnik08.05.2010. u 22:41