Vodeni sportovi

Jadranu peterci protiv Medveščaka

Maja Giljanović • srijeda, 05.05.2010.

U prvoj utakmici doigravanja za plasman od petog do osmog mjesta vaterpolisti Jadrana na Poljudu su pobijedili Medveščak boljim izvođenjem peteraca.

JADRAN - MEDVEŠČAK 13:12 (1:0, 2:3, 2:1, 2:3, 1:2, 1:0, 4:3)

Split, prva utakmica play-outa
Suci: Savinović (Dubrovnik) i Curić (Dubrovnik)

JADRAN: Škiljo, Franičević 1, Vukić 1, Brnas, Palinić, Pleić, Popović 4, Vuleta 1, Kuzmanić, Perić 1, Banovac, Matutinović, Vlaić, Hutten. Trener: Mirsad Zajmović

MEDVEŠČAK: Kavur, Burić 2, Kolar, Čule, Jakovac 2, Zeljak 3, Tomašić, Milaković 1, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Dragčević, Selem. Trener: Ivan Asić

Igrač više: Jadran 5/10, Medveščak 1/6

Peterci: Jadran 1/1, Medveščak 1/1

U prvoj utakmici play-outa za plasman od petog do osmog mjesta prvenstva Hrvatske Jadran je na bazenu u Poljudu ostvario prvu od dvije pobjede koje trebaju pobjedniku dvoboja između Splićana i Medveščaka.

Prvu četvrtinu obilježile su čvrste obrane i jedan jedini gol koji je prednost dao Jadranu, ali gosti su osvojili drugu i nakon prvog poluvremena na semaforu je pisalo 3:3. U trećoj četvrtini inicijativu su na krilima četverostrukog strijelca Popovića ponovno preuzeli Splićani (5:4), ali gosti se ni ovog puta nisu pokolebali, izjednačili su na 7:7 i izborili produžetke.

U prvom produžetku obrnuta priča, Medveščak za koji je najraspoloženiji bio trostruki strijelac Zeljak prvi je put u vodstvu (9:8), ali ni Jadran ne odustaje i nakon pogođene prečke Ćuka za 10:8 gostiju u finišu reprezentativac Jadrana Perić zabija za peterce (9:9).

Jadran je staloženiji, igrači Mirsada Zajmovića gađaju bez greške (Perić, Matutinović, Kuzmanić i Vuleta), a Zeljak i Čule promašuju za Medveščak (4:3) koji tako i drugu godinu uzastopce protiv Jadrana u Splitu u doigravanju gubi nakon produžetaka i peteraca.

Druga utakmica igra se u srijedu u Utrinama, eventualna treća ponovno seriju vraća u Split.