Vodeni sportovi

Jug Žapce slomio 21 sekundu prije kraja

Maja Giljanović • četvrtak, 06.05.2010.

Prva polufinalna utakmica Triglav Final Foura Jadranske lige - Triglav osiguranje sponzor je ovogodišnjeg završnog turnira regionalne lige, ali i sponzor JVL-a za sljedeću sezonu - donijela je pregršt uzbuđenja i na koncu pobjedu favorita.

JUG - MLADOST 10:9 (2:3, 3:2, 2:3, 3:1)

Dubrovnik, Final Four JVL-a, polufinale:
Suci: Dejan Adžić (Kotor) i Dragan Štampalija (Šibenik)

JUG: Vićan (9 obrana), Vranješ 1, Bošković 3, S. Sukno 3, Joković 1, Seman, Marković, Bušlje, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Šutalo, Nižić. Trener: Elvis Fatović

MLADOST: Pavić (11 obrana), Živković 2, Babić, Letica 1, Petković, Milaković 1, Zubčić, Martinić, Karač, Muslim 3, Hinić, Buljubašić 1, Lončar, Brzica. Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Jug 5/8, Mladost 4/7

Peterci: Jug 1/1, Mladost 1/1

Polufinalna utakmica Final Foura Jadranske lige između Juga i Mladosti dobila je dimenziju više nakon što se ispostavilo da Jug osvajanjem prvog mjesta u ligaškom dijelu natjecanja nije osvojio i startnu poziciju za doigravanje za hrvatsko prvenstvo, pravilnik je, naime, odredio da se redoslijed momčadi za play-off određuje nakon odigranog Final Foura.

Iz Juga su poručili: "Nelogično je da nakon 26 kola o prvom mjestu odlučuje jedna jedina utakmica" i rezolutno najavili: "Ići ćemo svom snagom, ne dolazi u obzir da nas preteknu, ovo je samo dodatni motiv da pokažemo koliko smo bolji od Mladosti".

Bolji su toliko da su Zagrepčane pobijedili devet puta uzastopce, ali u polufinalu su igrači Emila Nikolića pokazali zube. Vodili su 3:2 nakon prve četvrtine, minutu i pol prije kraja prvog poluvremena prokockali napad za dva razlike, na poluvremenu držali 5:5, u 20. minuti vodili dva gola razlike (8:6), nakon treće četvrtine vodili 8:7 i 53 sekunde prije kraja imali 9:9.

Jug je poveo golom Dobuda, Buljubašić je dalekometnim projektilom izjednačio na 1:1, a za vodstvo gostiju je gol dao Muslim ponovno iz vana. Bošković je izjednačio iz peterca na 2:2, ali peterac je dobila i Mladost i priliku za 3:2 Zagrepčana nije propustio iskoristiti Letica.

U drugoj četvrtini Joković je s igračem više izjednačio na 3:3, ali ni Mladost ne popušta. Milaković vraća na 4:3, a i Živković poništava gol Sandra Sukno i podiže na 5:4. Vićan minutu i pol prije kraja prvog poluvremena brani napad Mladosti za dva razlike i na odmor se nakon još jednog gola Sukna odlazi u egalu (5:5).

Muslim početkom treće četvrtine podiže na 6:5 za Mladost, Vranješ vraća na 6:6, ali golovima Muslima i Živkovića Žapci se u 20. minuti odvajaju na dva gola razlike (8:6). Bošković sjajnim šutom vraća Jug u život 2:40 minute do kraja četvrtine i Mladost može žaliti za napadom u situaciji s igračem više i krivim dodavanjem Muslima.

Početkom četvrte četvrtine Bošković zabija za 8:8, a šest minuta prije kraja prvi put nakon 1:0 početkom utakmice Jug golom Sukna prelazi u vodstvo. Hinić je 5:30 minuta prije kraja zaradio treće isključenje, ali Jug propušta zabiti, odvojiti se na dva gola razlike i riješiti susret, poklon koristi Letica, vara Vićana i rezultat je ponovno izjednačen (9:9).

53 sekunde napad biti-ili-ne biti za branitelje naslova, 53 sekunde prije kraja utakmice Elvis Fatović zove time-out, pola minute prije kraja Buljubašić je isključen, a 21 sekundu prije isteka 32. minute gol za finale Jadranske lige protiv boljeg iz utakmice između Jadrana i Primorca i gol za startnu poziciju za doigravanje hrvatskog prvenstva postiže Obradović.

• Obrisan korisnik08.05.2010. u 03:00
    pravilnik to nije odredio, nego je to mladostaško tumačenje pravilnika. a jasno je da će i hvs kao i uvijek stat na njihovu stranu
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 19:55
    pusa Maja
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 19:54
    nisu to gluposti HVS-a, to je jedini nacin na koji mogu povecat šanse Mladosti za naslov prvaka PH, kad vec nejde kvalitetom u bazenu, preostaje za stolom...FUJ... ali nebi im pomoglo niti da sve tekmefinala igraju na Savi... bravo JUG!!
  • jugoplastika06.05.2010. u 19:28
    "...pravilnik je, naime, odredio da se redoslijed momčadi za play-off određuje nakon odigranog Final Foura." pa ja mislim da nigdje na svijetu nema da se u play offu odlučuje tko je BIO prvi u regularnom dijelu. u bilo kojem sportu. HVS izmišlja gluposti dok EP u Zagrebu ozbiljno visi