Vodeni sportovi

Cattaro osvojio Kup LEN

Matej Milanović • srijeda, 14.04.2010.

Vaterpolisti Cattara su u uzvratu finala Kupa LEN protiv Savone u uzbudljivoj završnici izborili produžetak, u kojem je crnogorski sastav jednim golom osvojio naslov...

CATTARO - SAVONA 8:5 (0:1, 2:2, 2:1, 3:1, 1:0, 0:0)

Kup LEN, Finale, Uzvrat, Kotor

Cattaro: Pjetlović, Nastran, Vukčević 1, Bjelobrković, Kordić, Smodlaka, Varga, Đogaš 3, Lobov, Žanetić, Kunac 1, Filipović 3, Mišić, Trener: Vičević

Savona: Pastorino, Varellas 1, F. Mistrangelo, Giacoppo, Damonte, Rizzo 2, Janović 1, Angelini, Lapenna, D. Fiorentini Jovanović, Aicardi, G. Fiorentini Jovanović 1, Conti, Trener: C. Mistrangelo

Suci: Juhasz (Mađarska), Koryzna (Poljska)

Igrač više: Cattaro 5/10, Savona 2/7

Peterci: Cattaro 1/1, Savona -

Prvi susret finala Kupa LEN između Savone i Cattara bio je završio 9:7 za Talijane koji su u Kotor došli uvjereni da mogu zadržati prednost. Prva četvrtina završila je s minimalnom prednošću Savone koja je do poluvremena zadržala prednost, 3:2, i bila na 16 minuta od uspjeha.

Nakon treće dionice Cattaro je uspio izjednačiti na 4:4, a Savona je samo dvije minute prije kraja još imala izjednačeni rezultat koji bi im omogućio proslavu titule. Ipak, u posljednjih 120 sekundi Đorđe Filipović je s dva gola postavio rezultat na 7:5 izjednačivši time zaostatak iz prvog susreta i time odveo utakmicu u produžetke.

U prvom produžetku je Filipović svojim trećim golom povisio na 8:5. Pri tom rezultatu je završio prvi produžetak, a Savona nije uspjela izjednačiti niti u drugom te je Filipović s tri gola u završnici susreta uspio šokirati Talijane i donijeti Kup LEN Cattaru.

Domaće su do pobjede predvodili već spomenuti Filipović i Teo Đogaš sa tri pogotka, a kod Savone je dva gola realizirao Valerio Rizzo.