Vodeni sportovi

Partizan potvrdio prolaz

Ivana Jurica • srijeda, 14.04.2010.

Već u prvom susretu u Mađarskoj Partizan je osigurao plasman na Final four Eurolige. Slavili su Srbi i u uzvratnom susretu sa 10:5, tek nešto malo manje uvjerljivo nego što je to bilo u prvom susretu istih protivnika.

Partizan – Eger 10:5 (3:2, 2:2, 2:1, 3:0)

Partizan: Soro, Mirković, Rađen, Korolija, Aleksić, Pijetlović 3, Prlainović 1, Gocić 1, Avramović, Mitrović 2, Vujasinović 1, Gak, Ćuk 2, trener: Igor Milanović.

Eger: Szécsi, Sántavy, Erdélyi 1, Graham, Jakab, Kovács 1, Hegedűs 1, Varga, Feltham 1, Binder, Bundschuh, Hárai, Biros 1, trener: Gerendas Gyorgy.

Suci: Kouretas Michalis (GRE), Buch Francesc Xavier (ESP)

Mađari su bili svjesni kako ne mogu nadoknaditi minus osam iz prvog susreta, ali vrlo dobro su se nosili sa favoriziranim domaćinima u većem dijelu utakmice. Nakon prve četvrtine domaćin je imao minimalnu prednost od 3:2. Identično vodstvo od jednog gola Partizan je imao i na poluvremenu (5:4).

Tek je posljednje četvrtina donijela značajniji bijeg domaćina na nešto veću prednost. Posljednju dionicu igre Partizan je dobio sa 3:0 za konačnih 10:5.

Duško Pijetlović iz pobjedničke momčadi bio je najefikasniji igrač na utakmica sa tri gola. Na suprotnoj strani strijelci su se ravnopravno raspodijelili – petorica igrača postigla su po jedan gol.

Uz Partizan, na Final four Eurolige koji se 14. i 15. svibnja igra u Napulju, plasirali su se i dubrovački Jug, talijanski Pro Recco i crnogorski Primorac. Protivnik Partizanu u polufinalu bit će Talijani.