NBA: Pobjeda Sixersa, Kukoč 12 poena

Ivan Varat • srijeda, 12.04.2000.

Philadlphia 76-ersi u svojoj su dvorani nakon poraza od Orlanda, pobijedili Miami Heatse koji su večer prije u šokantanoj završnici bili bolji od Knicksa, te su tako prekinuli niz od 7 uzastopnih pobjeda Heata. Miami je dobro krenuo u utakmicu, no u dugoj i trećoj četvrtini Sixersi stvaraju prednost koju su očuvali do kraja utakmice. Allen Iverson napokom je pružio partiju koja podsjeća na "starog" Iversona. Postigao je 33 koša uz 4 skoka i asistencije. Eric Snow je ubacio 12 uz 10 asistencija, dok je Tyrone Hill dodao 9 poena uz 6 skokova. Toni Kukoč za 20 je minuta na parketu First Union Centera ostvario učinak od 12 poena (šut 5-10, trica 2-4), 5 asistencija, 4 skoka, te jedne bolkade. Kod gostiju najefikasniji je bio Mashburn sa 16 poena uz 8 skokova, Mourning je dodao 13 poena uz 6 skokova, dok je juank utakmice protiv Knicksa ubacio samo 4 poena uz 7 asistencija.

LA Lakersi pobijedili su u produžetku Seattle Supersonicse u svom Staples Centeru i to bez O,Neala koji pauzira već drugu utakmicu zbog uganuća gležnja, te su tako osigurali prvo mjesto Zapada pet utakmica prije kraja regularnog dijela sezone. Lakersi su nakon treće četvrtine vodili sa +11 (73:62), da bi Sonicsi u četvrtoj sve dostigli i prestigli, a Glen Rice je tricom u zadnjoj sekundi uspio izjednačiti na 94:94 i izboriti produžetak u kojem su domaćini osigurali pobjedu. Lakerse su predvodili Kobe Bryant (33 poena, 10 skokova, 6 asistencija) i Glen Rice (28 poena, 9 skokova), dok nitko drugi nije postigao dvoznamenkasti broj koševa. Shammond Williams (28 poena, 6 skokova) i Gary Payton (22 poena, 12 skokova, 8 asista) bili su najbolji kod Seattlea koji će kako sada stvari stoje opet na Lakerse već u prvom kolu doigravanja.

Knicksi su izbrisali šokantan poraz od Miamia iz glave, te u Madison Square garednu pobijedili nabolju momčad Istoka, Indiana Pacerse. U izjednačenoj i neizvjesnoj utakmici najbolji Knicksi bili su Pat Ewing (20 poena, 10 skokova) i Latrell Sprewell (20), Johnson je ubacio 17 uz 7 skokova, a Houston 12 uz 5 skokova. Kod Indiane najefikasnijii su bili Mark Jackson (13 poena, 5 skokova i asista) i Rik Smits (12), dok je Reggie Miller ubacio samo 9 koševa uz šut 2-7. Žan Tabak nije igrao.

U dvoboju izravnih konkurenata za osmo mjesto Istoka Milwaukee Bucksi u svojoj su dvorani pobijedili Orlando Magic zahvaljujući Rayu Allenu sa 33 poena i 6 asistencija. Bucksi nakon ove pobjede imaju samo jedan poraz više (38-39) od Orlanda (39-38), a obje momčadi još igraju pet utakmica, no izgleda da će se zadnji putnik u playoff sa Istoka znati sljedeći ponedjeljak kada ova Bucksi gostuju kod Magicsa. Sam Casell ubacio je 18 poena uz 8 asistencija za Buckse, dok je kod Orlanda najefikasniji bio Armstrong sa 13 poena i 6 asistencija, dok su Mercer i Atkinsa (23 minute - 3 asistencije, 3 skoka, šut 4-13) dodali po 12 poena.

ISTOK - Indiana 51-26, Miami 50-27, New York 48-29, Philadelphia 45-32, Charlotte 44-33, Toronto 43-34, Detroit 40-37, Orlando 39-38, Milwaukee 38-39, New Jersey 31-46, Boston 31-46, Cleveland 30-47, Washington 28-49, Atlanta 26-51, Chicago 16-60.

ZAPAD - LA Lakers 65-13, Portland 55-21, Utah 52-25, Phoenix 49-27, San Antonio 49-28, Minnesota 48-29, Sacramento 43-33, Seattle 42-35, Dallas 35-41, Denver 31-46, Houston 31-46, Vancouver 21-55, Golden State 18-59, LA Clippers 14-62.

Svi rezultati: Toronto - Cleveland 112:103, Washington - Charlotte 105:107 , Philadelphia - Miami 96:80, Boston - Atlanta 99:94, New York - Indiana 83:81, Minnesota - Detroit 102:100, Milwaukee - Orlando 104:87, LA Lakers - Seattle 106:103 (produžetak), Utah - Portland 96:90.