Zimski sportovi

Medveščak korak do polufinala!

Borna Rupnik • utorak, 02.03.2010.

Hokejaši Medveščaka preokrenuli su visoko vodstvo Graza i u novom produžetku osigurali i treću pobjedu u četvrtfinalnoj seriji. Presudila je kombinacija Joela Prpica i Brada Smytha...

Medveščak je u petoj utakmici četvrtfinala opet svladao Graz u gostima (4:3), nakon još jedne drame i produžetka. Tako je po prvi puta poveo u seriji (3-2) i doveo prvoplasiranu momčad lige u vrlo neugodnu situaciju.

A nije dobro počelo za Medvjede. Nakon samo pet i pol minuta igre ostali su s igračem manje, uz brojniji obračun pred golom, a Graz je školskom akcijom prvog napada izigrao zagrebačku obranu. Najboljem golgeteru Warrenu Norrisu nije bilo posebno teško gurnuti pak iza nemoćnog Gašpera Krošelja. Nepune tri minute poslije Medveščakovu neopreznost u neutralnoj trećini kažnjavaju dodavač Greg Day i strijelac Eric Healey, jednostavnim i ubojitim protuudarom za 2:0.

Vezane vijesti

Momčad Teda Satora nikako nije uspijevala uspostaviti nužnu ravnotežu. Nedostajalo je brzine i agresivnosti, a u 16. minuti svoje je prste umiješao i slovenski sudac Igor Dremelj, vrlo strogo dosudivši kazneni udarac za 99erse nakon prekršaja Kennyja MacAulaya. Warren Norris ponovno nije imao milosti i Austrijanci su u drugu trećinu ušli s ugodnih 3:0 na semaforu.

Sator je zato u svlačionici malo podignuo glas. To se odrazilo na igru Medveščaka, koji je postao osjetno aktivniji i zasluženo smanjio prednost Graza. Što je druga trećina dalje odmicala, to su Medvjedi bili opasniji, a Mike Prpich u 33. minuti iz nezgodnog kuta pogađa bliži kut dotad iznimno raspoloženog Sebastiana Charpentiera, koji je samo nekoliko minuta ranije sjajno obranio udarce Brada Smytha i Andyja Serticha.

Medveščak je u sljedećem pravom napadu iz jedne gužve smanjio i na 3:2, ali je glavni sudac potom odlučio pregledati snimku. Pogodak je poništen, čini se, zbog boravka Johna Hećimovića u Charpentierovom prostoru. Nije to spriječilo hokejaše hrvatskog predstavnika da nastave napadati, ali Graz je do isteka 40. minute sačuvao svoja dva pogotka viška, čak i nakon prekršaja Rodneya Jarretta na neometanom Hećimoviću, što je u svjetlu odluke iz prve trećine također mirisalo na kazneni udarac.

No, treća je trećina konačno donijela poravnanje. Velik je dio posla za Medveščak odradio Stefan Herzog, koji je omogućio gostima gotovo sedam minuta s igračem više. Tek što su se Medvjedi posložili u Grazovoj trećini, Thomas Guidarelli pronašao je Serticha, a Medveščakov branič precizno pogađa za samo gol zaostatka. Premda su veći dio Herzogove kazne odigrali prilično rastrgano, Mike Ouellette se na samom isteku kazne u svom stilu nalazi na pravom mjestu i zabija za 3:3.

U samoj završnici susreta zagrebački su hokejaši uspjeli obraniti situaciju pet-na-tri, bez posljedica je prošlo i Guidarellijevo novo sjedenje na klupi za kažnjene te se ušlo u još jedan produžetak, čak peti u međusobnim obračunima ovih klubova.

Tu su se, kao i prošli puta u dvorani 99ersa, spretnijima pokazali igrači Medveščaka. Tada je nakon 16 minuta igre pogodio Kenny MacAulay, a ovoga je puta u znatno kraćem razdoblju, za samo tri minute, Joel Prpic sjajno iza leđa proigrao Brada Smytha, a kanadski veteran smješta pak u Grazovu mrežu za novo veliko slavlje zagrebačkih Medvjeda!

Šesta je utakmica na rasporedu u četvrtak u Ledenoj dvorani. Pobijedi li Medveščak, u svojoj će debitantskoj sezoni zaigrati u polufinalu lige EBEL.

• danchy03.03.2010. u 12:03
    tko bi ovo rekao nakon 0-2, pokazali ste karakter i zato vam kapa do poda!!!!!!!!! past će gracani i u četvrtak!!!!!
  • Yurraz02.03.2010. u 22:06
    Bravo!!!! Svaka čast, nakon 0-3 se vratit, pravi fajteri! U četvrtak svi na tekmu, napravit najbolju atmosferu ikad pa nek se potuku za četvrtu pobjedu! Bravo Medvedi!!!