Zimski sportovi

Nervoza pojela Medvjede

Martina Oštrić • nedjelja, 21.02.2010.

S nogometnih 2:1 u korist domaćih završila je prva utakmica doigravanja EBEL lige između Graz 99ersa i Medveščaka. Premda je zagrebačka momčad prva došla do vodstva, a pri kraju utakmice bila i u odličnoj poziciji za poravnanje rezultata koji je utakmicu mogao odvesti u produžetke, to se ipak nije dogodilo. Graz u utorak u Zagreb dolazi sa jednim bodom iz prve utakmice...

Kalkulirao ili ne, Medveščak je regularni dio sezone završio na osmom mjestu, te u doigravanju za protivnika dobio Graz 99erse, kod kojeg je u gostima odigrao prvu utakmicu. Dva su se protivnika posljednji put susreli prije tri tjedna, kada se Medveščak iz Graza vratio sa bodom u džepu.

Obje su momčadi u utakmicu krenule oprezno, ispipavajući teren. Ipak, domaćini su prvi dobili došli do prilike s igračem više kada je isključen Joel Prpić. Srećom po Medveščak nisu je iskoristili. S druge strane, Medvjedi su također imali svoje šanse kada je na klupu za hlađenje sjeo Victor Lindgren. Prvu veću priliku za gol imao je Warren Norris u desetoj minuti, no Robert Kristan našao se na pravom mjestu te se rezultat nije mijenjao.

Vezane vijesti

Obje su momčadi imale svojih prilika, no Medveščak je taj koji je došao do vodstva. Bully ispred Kristanovih vrata pripao je igračima Medveščaka, a nakon kontre plavih vratar Graza Sebastian Charpentier griješi nakon čega John Hećimović s lakoćom dovodi Medveščak u vodstvo.

Drugi period započinje dvama isključenjima domaćih igrača. Zbog nedopuštenih udaraca prisilni dvominutni odmor na klupi dobili su David Cullen i po drugi put Patrick Harand. Na žalost, četiri minute s igračem više Medveščakovi hokejaši nisu iskoristili kako bi postigli još pokoji pogodak. Ono što nije uspjelo gostima, pogodili su domaći. Nakon isključenja Chrisa Powersa Nick Kuiper poravnava rezultat, skrenuvši pločicu Jeana Phillipea Parea koji je pucao s plave crte.

Austrijanci su u tom trenutku bili bolja momčad. Više su napadali u Medveščakovoj trećini i tražili drugi gol, dok su se domaćini uglavnom pokušali obraniti. U 33. minuti bilježimo i pokušaj Marka Brunneggera, no pločica je prošla pored Kristanova gola. Kako je utakmica odmicala, obje su momčadi bivale sve nervoznije, a igru je sve češće zamjenjivao verbalni rat igrača koji je pri kraju trećine pretvorio u fizički sukob. Hokejaši Medveščaka izvukli su deblji kraj, jer su istovremeno na dvije minute isključeni Mike Prpić i Richard Seeley. Na sreću, dvominutnu situaciju 'pet na tri' igrači Graza nisu iskoristili kako bi došli u vodstvo, te se u posljednjih 20 minuta ušlo s izjednačenim rezultatom.

Druga pauza na utakmici nije nimalo primirila igrače obiju momčadi, a 2+10 u 45. minuti dobiva Stefan Herzog. Pucalo se s obje strane, no vratari su bili na nivou, pa su mreže, bar s unutarnje strane, ostale netaknute. Tako je bivalo sve do 54. minute kada asistent prvog pogotka Graza Jean Philippe Pare postiže svoj prvi pogodak na utakmici, te dovodi domaće u vodstvo.

Austrijska momčad je u tom trenutku bila bolja. Napadi su im bili konkretniji, a prilike učestalije, a samo je odlični Kristan stajao između njih i novog pogotka u mreži Zagrepčana. Posljednja prilika Medveščaku ukazala se u posljednjoj minuti, kada Pare zbog držanja dobiva dvominutnu kaznu. Trener Ted Sator poziva time out, a uskoro i Kristan napušta svoja vrata. Nažalost, osim još jedne tučnjave kapetana Alana Letanga i Patricka Haranda, koji dobiva novih deset minuta kazne, ništa se drugo nije promijenilo.

Premda je protivnik cijelu utakmicu bio bolji, držao inicijativu, te imao bolji omjer udaraca na gol, Medveščak je imao šansu doći do prve pobjede, no nažalost propustio je.