Bryantov izostanak - nikakav problem

Branimir Korać • četvrtak, 11.02.2010.

Los Angeles Lakersi upisali su i treću uzastopnu pobjedu bez Kobea Bryanta. Na još jednom teškom gostovanju bili su uvjerljivi i pokazali kako računica LA Lakers = Kobe Bryant nije točna...

Atlanta je u svojoj dvorani ugostila Miami Heat i upisala neočekivano visok poraz 94:76. Heat je odradio sjajnu posljednju četvrtinu u kojoj su serijom 10:0 uspjeli se odvojiti od protivnika te krenuti prema pobjedi. U tome im je pomogao i doprinos igrača s klupe koji je bio značajno veći nego kod Atlante.

Clippersi se sramote

LA Clippersi razljutili su svoje navijače novim teškim porazom i to ovaj put kod Golden State Warriorsa koji su praktički sa šest igrača stigli do pobjede. Dvojica su igrali svih 48 minuta, dvojica su odradili po 46 minuta, a samo su Turiaf, Hunter i George ušli s klupe od čega tek Turiaf sa značajnijom minutažom. Clippersima je nedostajao tek Griffin, no unatoč tome upisali su težak poraz 132:102 uz očajnih 1/12 Barona Davisa iz igre. Uništio ih je Stephen Curry, rookie Warriorsa s triple double učinkom od 36 poena, 13 asistencija i deset skokova, a slijedio ga je nedavno povučeni iz NBDL-a Anthony Tolliver s 29 poena.

Jermaine O'Neal predvodio je Miami s 19 poena i deset skokova, Dwyane Wade je dodao 18 poena i 11 asistencija, a Udonis Haslem 14 poena i 12 skokova. Kod Atlante Josh Smith je ubacio 18 poena uz osam skokova, 16 poena je dodao Joe Johnson, a 11 poena i deset skokova Al Horford.

Vrlo dobru formu Toronto Raptorsi okrunili su još jednom pobjedom. Ovaj put žrtva je bila Philadelphia koja je poražena 104:93. Iako su u posljednju četvrtinu Raptorsi ušli s plus 15, Sixersi su sjajnom igrom uspjeli stići do poravnanja, ali ne i do potpunog preokreta. Calderon i Bargnani ponovno su odvojili Raptorse koji ovaj put ne gube prednost.

Chris Bosh ih je predvodio s 23 poena i 12 skokova, a 16 poena i sedam skokova dodao je Andrea Bargnani. Kod Philadelphije Louis Williams je s klupe ubacio 26 poena uz pet skokova, a 15 poena dodao je Thaddeus Young.

U jednom od derbija večeri New Orleans Hornetsi na svom su parketu svladali Boston Celticse 93:85. Celticsima je još jednom bila kobna treća četvrtina, kao i u susretu s Orlandom u nedjelju kao da su zaboravili i mislima doći iz svlačionice te su prokockali svu prednost i otišli u minus. Ovaj put New Orleans je tu dionicu dobio 29:12 i posve preuzeo kontrolu nad rezultatom i na kraju slavio. "Teško je uzeti pobjedu ako gubiš lopte i promašuješ slobodna bacanja", detektirao je razloge poraza Doc Rivers, a Celticsi su izgubili 22 lopte i promašili devet slobodnih bacanja. No Riversu to ne treba biti jedini razlog poraza, ipak su Hornetsi izgubili loptu više.

Darren Collison bio je poguban za Boston, ubacio je 25 poena uz devet asistencija, 20 poena je dodao Predrag Stojaković, a 16 poena i deset skokova Morris Peterson. Kod Bostona 15 poena je ubacio Paul Pierce, a 14 Marquis Daniels.

Roseu visi All-Star

Zvijezda Chicago Bullsa Derrick Rose možda će morati propustiti All-Star vikend zbog ozljede zadobivene u susretu s Orlando Magicom. Rose je nakon dvije i pol minute igre napustio parket šepajući, a ozljedu je zaradio u sudaru s Dwightom Howardom prilikom odlaska na polaganje. Rose je neugodno pao i zaradio ozljedu kuka. "Ukoliko snimke budu u redu, razmislit ćemo oko nastupa na All-Star vikendu", kratko je komentirao jedan od trenera Bullsa Fred Tedeschi.

12 furioznih minuta bilo je dovoljno Orlandu da upiše pobjedu u Chicagu. Magic je prvu četvrtinu dobio s 41:17 i sva nastojanja domaćina za povratkom bila su uzaludna. Dodatni problem Bullsima je predstavljala i ozljeda Derricka Rosea koji je nakon dvije i pol minute igre napustio parket zbog ozljede u srazu s Dwightom Howardom.

Howard je na kraju bio i najučinkovitiji igrač Orlanda s 18 poena i 14 skokova, 15 poena i pet skokova dodao je Vince Carter, a 12 skokova Marcin Gortat. Kod Bullsa Luol Deng je ubacio 23 poena uz sedam skokova, a Tyrus Thomas 16 poena uz šest skokova.

Pet sekundi prije kraja susreta Minnesota je poklonila pobjedu Charlotteu. Nazr Mohammed je ni kriv ni dužan stigao do jedne već izgubljene lopte, dodao mu je Corey Brewer, te je zakucao za 93:92. Imali su Wolvesi još posljednji napad, no šut Waynea Ellingtona nije bio precizan.

Stephen Jackson je s 33 poena bio najefikasniji igrač susreta, tom je dodao i pet asistencija, a slijedio ga je sjajno Mohammed s 21 poenom i čak 20 skokova. Kod poraženih 19 poena i deset skokova upisao je Al Jefferson dok je 15 poena dodao Ryan Gomes.

Nakon očajne igre i domaćeg poraza od Oklahome, Portland je stigao u goste Phoenixu koji je pak imao pet dana odmora. No Sunsi to nisu znali iskoristiti, od početka su dozvolili Blazersima da preuzmu rezultatsku kontrolu u svoje ruke i na kraju održavaju prednost. Slavili su gosti 108:101 i tako prekinuli negativan niz u koji su ušli. Ključni trenuci događali su se na prijelazu iz treće u posljednju četvrtinu kada je Phoenix serijom 15:0 smanjio na minus šest, ali gosti su se oporavili i uzvratili s 12:2. "To je odlučilo utakmicu. Oni su bili u naletu, prepuni samopouzdanja, a odjednom su i gledatelji počeli žešće navijati. Naša serija ih je ipak malo smirila i vratila utakmicu na našu stranu", rekao je Steve Blake.

Poredak

Istok

1. Cleveland Cavs 42-11, 2. Orlando Magic 36-17, 3. Atlanta Hawks 33-18, 4. Boston Celtics 32-18, 5. Toronto Raptors 29-23, 6. Charlotte Bobcats 26-25, 7. Miami Heat 26-27, 8. Chicago Bulls 25-26, 9. Milwaukee Bucks 24-27, 10. Philadelphia Sixers 20-32, 11. New York Knicks 19-32, 12. Detroit Pistons 18-33, 13. Indiana Pacers 18-34, 14. Washington Wizards 17-33, 15. New Jersey Nets 4-48.

Zapad

1. LA Lakers 41-13, 2. Denver Nuggets 35-17, 3. Utah Jazz 32-19, 4. Dallas Mavs 32-20, 5. Oklahoma City Thunder 30-21, 6. Phoenix Suns 31-22, 7. San Antonio Spurs 29-21, 8. Portland Trail Blazers 31-24, 9. Houston Rockets 27-24, 10. New Orleans Hornets 28-25, 11. Memphis Grizzlies 26-25, 12. LA Clippers 21-31, 13. Sacramento Kings 18-34, 14. Golden State Warriors 14-37, 15. Minnesota Timberwolves 13-40.

LaMarcus Aldridge s 22 poena i šest skokova bio je najbolji kod Blazersa, 20 poena i 12 asistencija dodao je Steve Blake, a 20 poena i sedam skokova Andre Miller. Kod Sunsa Amare Stoudamire je ubacio 24 poena uz devet skokova, a Steve Nash je dodao 15 poena i 11 asistencija.

I bez Bryanta i Bynuma Lakersi igraju sasvim dobro. Bryant je propustio i treću utakmicu u nizu, a njegova momčad upisala je i treću pobjedu, ovaj put protiv Utah Jazza 96:81. "Imali su više energije nego mi, izgledali su borbenije, čvršće su išli na loptu i više su željeli pobjedu", viđenje je Derona Williamsa.

U izostanku prve zvijezde Lakerse je predvodio Lamar Odom s 25 poena i 11 skokova, a Pau Gasol je dodao 22 poena, 19 skokova i pet blokada. Kod Jazzera 17 poena i pet skokova je upisao Andrei Kirilenko, 13 poena dodao je Wesley Matthews, 11 i deset skokova Carlos Boozer, a 11 i deset asistencija Deron Williams.