Zimski sportovi

Hečimović i Kristan okrunili snježnu bajku

Martina Oštrić, Borna Rupnik • nedjelja, 31.01.2010.

Ovogodišnjim susretima na Šalati očito je u zvijezdama bilo zapisano da će se vremenski odigrati maksimalno moguće. Nakon utakmice u petak, gdje su penali odredili pobjednika, to se dogodilo i na današnjem susretu. Ovog puta fortuna je bila naklonjena domaćoj momčadi, a Medveščak je u prelijepom ugođaju odnio pobjedu 4:3...

Drugi od dva susreta pod otvorenim nebom na Šalati Medvjedi su odigrali protiv Vienna Capitalsa. Premda domaći s momčadi iz glavnog austrijskog grada imaju negativan omjer, rasterećeni nakon teoretskog osiguravanja doigravanja krenuli su ga popravljati. Do današnje je utakmice iznosio 3:1 u korist Bečana.

Rezultatski mirna prva trećina bila je tek uvod u ono što slijedi. Dobrih je prilika bilo s obje strane, ali nisu urodile plodom. Kristanovu je mrežu čuvao i okvir gola, a zanimljivo je da su Capitalsi s igračem manje stvorili tri opasne situacije pred Medveščakovim golom.

Kraj trećine donio je i veliku gužvu pred Cassivijem, no ostalo je 0:0. To se promijenilo u drugoj trećini i upravo je gostujući vratar prvi morao po pak u mrežu. Igrala se 23. minuta kada su Conrad Martin i Rok Jakopič proigrali Mikea Prpića, a on s velike udaljenosti pogađa rašlje. Slavlje ispunjene Šalate trajalo se manje od minute, za što je zaslužan Francois Bouchard.

U trenutku kada je strijelac prvog pogotka gostujuće momčadi otišao na drugo dvominutno hlađenje tamo je već sjedio Rafael Rotten, a dva igrača više na ledu hrvatski je prvak morao iskoristiti kako bi došao do nove prednosti. To se i dogodilo istekom 28. minute. Kapetan Alan Letang iskoristio je asistenciju Andy Sertića i Aarona Foxa te preciznim udarcem doveo Medvjede u novo vodstvo kratkog vijeka.

Naime, nakon što je Dan Bjornlie isključenjem platio pomicanje gola, Capitalsi su s igračem manje došli do još jednog poravnanja. Bouchard se sjurio u protunapad i pronašao put pored Roberta Kristana. Cassivi je do isteka 40. minute imao još gomilu posla, a tek što su se igrači krenuli zaputiti prema svlačionicama, zaiskrilo je na ledu.

Započela je opća tučnjava, a Joel Prpić i Philippe Lakos izdvojili su se iz gužve i upustili u privatni šakački obračun. Naravno, obojica se više nisu vraćala na led.

Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u posljednjoj dionici, kada je svaki dodir hokejaša "mirisao" na novi sukob, u međuvremenu su se opet tresle i vratnice, ali pregršt zbivanja nije donio promjenu rezultata se do 57. minute. Tada Youssefu Reineru "sjeda" izvrstan udarac i po prvi puta večeras donosi prednost gostima. Medveščakov trener Ted Sator napravio je logičan potez i izvadio Roberta Kristana s gola, što se pokazalo sjajnom odlukom. 32 sekunde prije kraja John Hečimović iskosa cilja suprotni kut i poravnava na 3:3, a zasluge za gol pripadaju i asistentima Mikeu Ouelletteu te Alanu Letangu.

Erupciju radosti na tribinama ne treba posebno opisivati, a doživljaj ovakvog raspleta pojačao je i snijeg, koji je počeo padati kao naručen. S bodom u džepu i u prekrasnoj atmosferi za hokej na ledu na otvorenom momčadi su krenule u produžetke. Pet minuta igre "četiri na četiri" nije donijelo pobjednika, premda je stopostotnu šansu u doslovno posljednoj sekundi imao Jeff Heerema.

Za razliku od utakmice s Villachom, lutrija penala ovog je puta bila naklonjena Medvjedima. Pogotkom junaka susreta, Johna Hečimovića, i obranama Roberta Kristana, upisali su nova dva boda, koji ih vraćaju na šesto mjesto na tablici. Snježna bajka na Šalati tako je dobila savršen kraj - bolji scenarij teško se mogao zamisliti.