Zimski sportovi

Domaćinima golijada u Grazu

Goran Markuš • ponedjeljak, 25.01.2010.

Domaći 99ersi utrpali su čak sedam golova gostujućim Black Wingsima čime su još jednom opravdali uvjerljivo vodstvo u ukupnom poretku. Za Medveščak vrlo važnu pobjedu izvukli su i igrači VSV-a koji su mirnim slavljem nad Albom Medvjede ponovno "gurnuli" na šestu poziciju...

Gledamo li konačan ishod susret u Grazu otvoren je prilično mirno sa sramežljivih 1:0 domaćina nakon uvodnih 20 minuta igre. Međutim, pravu golijadu u nastavku otvara David Cullen nakon čijeg pogotka u svega šest minuta 99ersi zabijaju još dva što im omogućava bijeg na visoka četiri gola prednosti.

Na njihovu žalost gost se ipak nije predao i u 43. odnosno 47. minuti dolaze na svega dva gola zaostatka da bi preko Markusa Peintnera u 56. minuti igre domaćin konačno riješio pitanje pobjednika osiguravši nova dva boda i veliko +7 vodstvo nad Red Bullom u ukupnom poretku EBEL lige.

Neočekivan ishod doživjeli su i hokejaši donedavno drugoplasiranih Capitalsa koji se s gostovanja kod KAC-a vraćaju bez ijednog osvojenog boda. Njihov poraz još je šokantniji uzmemo li u obzir činjenicu da su se nakon vrlo ranih - 2 golovima Lebeaua i Rodmana potpuno vratili u susret da bi na leđima Jakobitscha i Hundertpfunda domaćin ipak stigao do neočekivano mirne + 2 pobjede.

Kiks Capitalsa spremno su dočekali momci iz Salzburga koji su mirnom 0:4 pobjedom nad Olimpijom preuzeli drugo mjesto u ukupnom pretku. Domaća Tilia Olimpija od samog je početka kaskala za protivnikom koji je to mudro iskoristio riješivši pitanje pobjednika već sredinom druge trećine.

Za nas vrlo važan susret odrađen je i kod VSV-a koji je nakon neočekivano nesigurnog ulaska u susret ipak potpuno zasluženo odnio oba boda ponovno gurnuvši naše Medvjede ispred Albe u ukupnom poretku EBEL lige. Naime, iako su gosti prvi preuzeli rezultatsku inicijativu domaćin je bio taj koji se bolje snašao u nastavku i s čak tri gola u trećoj trećini dolaze do 25. ovosezonske pobjede.