Euro 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina C, 1. kolo, 19.01.2010, 20:30 h, Innsbruck, Olympiahalle

Antonija Pavlić • utorak, 19.01.2010.

Identičnim rezultatom, kojim je završio susret Njemačke i Poljske, okončan je ogled Švedske i Slovenije. Skandinavska momčad vodila je i držala konce igre u svojim rukama sve do 50. minute, kada je slovenski stroj konačno proradio i s minusa, koji je na poluvremenu dosezao i šest pogodaka, stigao do 27:25 i vrijednih otvarajućih bodova...

Innsbruck, Ollympiahalle

Veliku prednost imala je reprezentacija Švedske sve do 50. minute dvoboja prvoga kola EP-a u Austriji protiv Slovenije, no na koncu je lošim izdanjem u drugom poluvremenu sve prosula i bodove izgubila rezultatom 27:25.

Jonas Källman načeo je u trećoj minuti, nakon mini serije obrana vratara, mrežu Gorazda Škofa, a do prvog zgoditka naših sjevernih susjeda, koji je iz sedmerca tek u 11. minuti postigao Vid Kavtičnik, skandinavska momčad stigla je i do prednosti od 5:0.

Previše prostora tokom gotovo čitavog poluvremena ostajalo je u slovenskoj obrani, a izabranici Noke Serdarušića nisu se iskazali niti u realiziranju stopostotnih prigoda i vanjskih šuteva. No, ipak su se nakon uvodnog silovitog starta Šveđana uspjeli pribrati i zaostatak barem zadržati na četiri, a najviše pet golova zaostatka, nakon što su u 19. minuti čak držali i 7:5. Do odlaska na odmor uspjeli su se, pak, zaustaviti i na najvećoj razlici - +6.

Međutim, naši su sjeverni susjedi puno bolje otvorili drugih pola sata igre. U početnih su desetak minuta uzvratili i anulirali pet golova minusa, no potom ponovno pali i dopustili igračima Stefana Olssona da bez većih turbulencija sve do 50. minute održavaju prednost.

S posljednjih deset minuta krenula je dramatična završnica. U 55. minuti rukometaši Noke Serdarušića izjednačili su na 23:23, a zaslugom ponajprije raspoloženih Luke i Mihe Žvižeja, te Kavtičnika i prvi puta poveli minutu kasnije.

Do kraja niti jedna momčad nije željela ući u preveliki rizik, no i usprkos ogromnom oprezu uspjeli su poentirati u gotovo svakom napadu, nakon čega su mirno čekali svoju priliku u obrani. I na kraju su ju dočekali Slovenci - 30-ak sekundi prije kraja Švedska je izgubila loptu, David Špiler udarcem izvana postigao pogodak za podizanje rezultata na dva razlike, a posljednji, pomalo i očajni pokušaj skandinavskog predstavnika u naručje je prihvatio Gorazd Škof.

• ALGHAZANTH19.01.2010. u 22:38
    Momčad koja u jednom poluvremenu primi 20 golova ne može ni očekivati osvajanje bodova. Šveđani su neshvatljivo pali u obrani pa im je sada prolazak jako upitan.