Zimski sportovi

Alba vratila šesto mjesto

Krešimir Ferlak • utorak, 19.01.2010.

Najduža serija pobjeda Medveščaka ipak se nije produžila na brojku pet. U 45. kolu EBEL lige Alba Volan je kod kuće svladala našeg predstavnika i ponovno ih preskočila na ljestvici.

Seriju od tri gostovanja igrači Medveščaka otvorili su večeras u Szekesfehervaru kod Albe Volan. Naš predstavnik je u prošlom kolu preskočio Mađare i probio se do šestog mjesta ljestvice EBEL lige. Nažalost, Alba je već večeras vratila poziciju. Nadigrali su Medveščak, pogotovo u prva dva perioda, i na kraju zasluženo slavili s 3:1.

Utakmica nije mogla početi lošije za našeg predstavnika. Prošla je, naime, tek 51 sekunda kada je Kristian Palkovics doveo Mađare do vodstva. Već minutu kasnije Brad Smyth je zaradio isključenje i Alba je sada dobila priliku s igračem više. Srećom, Medvjedi su konsolidirali redove i nisu dopustili domaćinima da već u prvim minutama odu na osjetniju prednost.

Vezane vijesti

Sredinom perioda ipak se to ostvarilo. Medveščak nije ipak uspio nametnuti inicijativu, a Alba je nakon dvanaest minuta udvostručila prednost. Strijelac je bio Daniel Koger. Do kraja trećine pogodaka nije bilo, ali Medveščak je imao dosta problema s disciplinom. U cijelom periodu zaradili su četiri isključenja, dok su vrata za kažnjene igrače domaćih ostala zatvorena.

Situacija na ledu se, nažalost, nije mnogo promijenila u drugom periodu. Opet su Medvjedi primili pogodak u prvoj minuti i opet je strijelac bio Palkovics. Sada mu je trebala samo 41 sekunda da natjera Roberta Kristana po treći puta da ode po pločicu u gol. Medveščak je tražio svoju igru, ali nisu je pronalazili. Činilo se kao da je izgubljena negdje po putu od Zagreba prema Szekesfehervaru. Porazno je izgledala statistika udaraca na gol. Mađari su uputili čak 42 na naš gol, a Medveščak je zaprijetio samo 14 puta vratima Albe.

Otvaranje trećeg perioda također je donijelo pogodak. No, sada su zagrizli Medvjedi. Zabio je Brad Smyth nakon dodavanja Joela Prpica i naša se momčad ipak vratila u susret. Za nekoliko minuta domaćini su zaradili isključenja, ali uspješno su i obranili igrača više. Medveščak je tražio potpuni povratak u susret, ali ga nije bilo.

Imali su Medvjedi pred kraj susreta još dva puta čovjeka više na ledu, ali nisu pronašli način do mreže domaćina. Završilo je, tako, 3:1 za Albu, koja je vratila šestu poziciju i prekinula pobjednički niz Medveščaka nakon četiri utakmice. Vremena za tugovanje nema, jer je već za tri dana, kod Red Bulla u Salzburgu, prilika za nove bodove.