Hrvatima još fino uštimavanje

Ivana Strahija • subota, 09.01.2010.

Pobjedom nad Poljacima u trećem kolu Interwetten kupa u Wiener Neustadtu Hrvati su osvojili prvo mjesto tog turnira, ali i pokazali da su dosta napredovali od one prve utakmice protiv Mađarske.

Hrvati kao da su čekali sebi ravnopravniju reprezentaciju no što su to Mađari ili pak Austrijanci, pa su tek u posljednjoj utakmici Interwetten kupa zaigrali kako treba i bez prevelikih oscilacija. Dakako, nedostajali su Poljskoj veliki Bielecki i M. Lijewski, pa bi susret bio napetiji da su protivnici bili jači, a naši se Kauboji ne bi stigli baš odmarati.

Od prve do posljednje minute susreta Hrvati su vodili rezultatski, a na parketu u Wiener Neustadtu bili bolja ekipa od Poljske. Prvi gol utakmice postiže Štrlek, na što se nadovezuju Lacković, kojeg smo konačno imali prilike vidjeti kako skače s vanjske pozicije, te Kopljar, pa u 7. minuti Hrvati imaju +2 (4:2).

Isključenje Gojuna u 8. minuti nije prouzročilo krizu u hrvatskim redovima, jer se odličnim vratarom pokazao Alilović, koji je Poljacima u tom razdoblju obranio dva šuta i jednu kontru. Mogli smo čak povećati prednost, da je Lac bio malo precizniji.

Na +3 dižu Balić i Zrnić u 13. minuti, pa dobivamo još jedno isključenje, kad je na dvije minute hlađenja poslan Kopljar. I opet to ne ostavlja rupu u hrvatskim redovima, već pogocima Zrnića, Balića i jednim prekrasnim Lackovića odlazimo na +5 (10:5). Do kraja poluvremena nisu Poljaci uspjeli napraviti mnogo, tek smanjiti na 13:9 za Hrvate.

Drugo poluvrijeme započinje istim omjerom snaga, a Alilović se zagrijava s dvije uzastopne obrane. Od 35. pa do 40. minute mreže miruju, a naš Lino Červar pokušava to promijeniti zamjenama, pa na parket ulaze T. Valčić i Duvnjak umjesto Lackovića i Balića. Kad mu je Wyszomirski obranio šut sa sedam metara na klupu odlazi i Zrnić, a odgovornost za izvođenje sedmeraca pada na Čupića. Upravo on konačno pokreće semafor, i u 40. minuti postavlja 16:12 s crte za izvođenje penala.

Do kraja susreta u strijelce se upisao i Vori, svoj je doprinos rezultatu dao i Buntić, a kad je Gojun u 54. minuti dobio dvije minute hlađenja Balić je još jednom navukao zelenu markirku i "odglumio" vratara. Došli su Hrvati do 25:18, da bi zbog opuštanja u zadnjim minutama utakmice Poljaci zabili tri gola za redom i smanjili rezultat na 25:21.

Najbolji je strijelac hrvatske reprezentacije bio Zrnić (6), slijedi Valčić (4), pa Vori i Balić (po 3), zatim Lacković, Kopljar i Čupić (po 2), dok su po jedan gol postigli Duvnjak, Buntić i Štrlek.

Nakon ovog susreta možemo reći da hrvatskim rukometašima treba još završno poliranje, za što im je ostalo deset dana, nakon čega se zajedno s hrvatskim navijačima mogu veseliti još jednoj jakoj europskoj smotri.

• ALGHAZANTH09.01.2010. u 21:33
    Najbolja utakmica protiv najjačeg protivnika, konačno je proradila i obrana pa Poljaci ni u jednom trenutku nisu uspjeli zaprijetiti i uvesti utakmicu u neizvjesnost.