Zimski sportovi

Produžetak opet koban za Medveščak

Krešimir Ferlak • utorak, 05.01.2010.

U 40. kolu EBEL lige Medveščak se s gostovanja u Villachu vratio s jednim bodom. Medvjedi su imali i dva pogotka prednosti, ali na kraju su se morali zadovoljiti samo s bodom.

Nakon šokantnog poraza od Graza, Medveščak je otišao na gostovanje u Villach, momčadi koja ima četiri boda više od našeg predstavnika. Vidjeli smo jako dobru utakmicu u kojoj je odlučio produžetak. Villacher je slavio i nanio Medveščaku treći uzastopni poraz.

Obje momčadi su dosta oprezno započele utakmicu da se vjerojatno iz neke greške ne bi izrodio pogodak. Nije ih bilo, a jedino što smo zabilježili u prvih desetak minuta bila su isključenja, ali rezultat se nije mijenjao. Sve do trinaeste minute, kada počinju padati pogoci. Krenuo je Medveščak.

Vezane vijesti

Prvo je s igračem više zabio kapetan Medvjeda, Alan Letang, a samo minutu kasnije sa igračem manje precizan je T.J. Guidarelli, koji je pogotkom završio akciju koju je započeo Mike Ouellette. Ovaj rezultat je stajao samo tridesetak sekundi, a tada Kiel McLeod smanjuje dok je Villacher još uvijek imao igrača više.

Prva trećina je tako završila minimalnim vodstvom Medveščaka, a sve bitno se dogodilo u razmaku od minute i pol. U nastavku je krenulo u stilu te minute i pol. Domaćini su stigli do izjednačenja pogotkom Philippa Pintnera, a manje od dvije minute kasnije naš predstavnik ponovno vodi. Na dodavanje najboljeg asistenta Medveščaka, Guidarellija, pogodio je Jeff Heerema.

Novo vodstvo je trajalo samo tri minute kada pogotkom Michaela Raffla Villacher dolazi na 3:3. Nakon toga se igra ipak malo primirila i do kraja drugog dijela više pogodaka nije bilo. Medvjedi su mogli biti malo razočarani jer su imali dva pogotka prednosti i još jedno vodstvo, ali u zadnjih dvadeset minuta se ušlo s jednakim talonom.

Posljednja trećina počela je s onakvim oprezom s početka susreta jer bi sada eventualni pogodak bio velika prednost. U toj opreznosti dogodila su se tri isključenja, dva na strani Medveščaka i jedno Villachera, ali niti jedna ekipa nije iskoristila tu priliku. Golova do isteka 60. minute nije bilo i otišlo se u produžetak.

Neopreznost Jeffa Heereme dovela je do isključenja i velike prilike za domaćine. Igrali su igrači Villachera s četvoricom protiv trojice Medvjeda i ubrzo iskoristili igrača više. Strijelac je drugi puta na utakmici bio Philipp Pinter i Villacher je tako uzeo i drugi bod. Medvjedi su, tako, drugi puta u tri dana izgubili u produžetku, ali osvojeni bod je svakako vrlo značajan.

• ALGHAZANTH06.01.2010. u 19:55
    Usprkos porazu situacija je i dalje dobra jer Olimpija ja samo za bod smanjila prednost i nebi trebala biti neka prijetnja.A Medvjedi mogu otići još prema gore na 7. ili čak 6. mjesto jer je razlika u bodovima mala.Samo naprijed, ne treba čuvati 8. mjesto nego napasti više pozicije...
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik05.01.2010. u 22:01
    Obzirom na igrače koji su nam nedostajali i protivnike protiv kojih smo igrali ove 3 utakmice 2 boda su skroz OK
  • Obrisan korisnik05.01.2010. u 21:57
    odlicno mislim da su nas sad fakat svi ozbiljno shvatili i da ce tek sad imat problema s nama........ zig zag MEDVESCAK ..................
  • Yurraz05.01.2010. u 21:50
    Dobro je, bod je dobar. Zadnje tri utakmice tri poraza, al dva boda smo osvojili, a to je dobro. Jedino me smeta ovakvo glupo iskljucenje na kraju! Protiv Graza smo igrali zadnje dvije minute regularnog dijela bez Foxa i primili gol, sad ista stvar bez Heereme u produzetku! Mozda je mogao bit i... [više na forumu]